Proboszcz parafii w Gołuchowie ZAWIESZONY! Miał wykorzystać seksualnie chłopca

Wracamy do sprawy księdza z miejscowości Gołuchów. Ksiądz właśnie został zawieszony przez Kurię Diecezjalną w Kaliszu. Co jest powodem takiej decyzji? Jak się okazało, duchowny z jest oskarżany o molestowanie nieletniego. Wierni są w szoku!
Jak informuje Pleszew Nasze Miasto, od kilkunastu dni w Gołuchowie mówi się o nieobecności proboszcza. - Po księdzu ani słychu, ani widu. Ponoć został oskarżony o molestowanie – opowiada anonimowo dziennikarzom jeden z mieszkańców. Jaka jest prawda?
ZOBACZ: Pedofilia w kościele. Film braci Sekielskich "Zabawa w chowanego" WSTRZĄSNĄŁ mieszkańcami Kalisza!
Okazuje się, że wieści, które rozeszły się po malutkiej miejscowości, nie są wyssane z palca. Podejrzenie molestowania potwierdza rzecznik prasowy kurii w Kaliszu.
- W zawiązku z prowadzonym dochodzeniem kanonicznym, zgodnie z normami Stolicy Apostolskiej i „Wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski dotyczącymi wstępnego dochodzenia kanonicznego w przypadku oskarżeń duchownych o czyny przeciwko szóstemu przykazaniu Dekalogu z osobą niepełnoletnią poniżej osiemnastego roku życia” ksiądz został zawieszony w pełnieniu urzędu proboszcza parafii w Gołuchowie. Oznacza to, że na czas tegoż dochodzenia został on odsunięty od administrowania parafią i pracy duszpasterskiej – informuje portalu ks. Marcin Papuziński.
Wiadomo także, że sprawa trafiła już do Prokuratury Rejonowej w Krotoszynie.