Przewoził luksusowe auta ciężarówką. Okazało się, że były kradzione

i

Autor: WITD Poznań Przewoził luksusowe auta ciężarówką. Okazało się, że były kradzione

Zaskakujący wynik kontroli na A2

Przewoził luksusowe auta ciężarówką. Okazało się, że były kradzione

2022-09-12 10:30

Inspektorzy transportu drogowego codziennie kontrolują wiele pojazdów. Tym razem jedna z interwencji na autostradzie A2 niedaleko Konina (woj. wielkopolskie) dała niespodziewany wynik kontroli.

W piątek (9 września) wielkopolscy inspektorzy transportu drogowego kontrolowali autostradę A2 w Żdżarach. W godzinach wieczornych doszło do sprawdzenia zespołu pojazdów składający się z ciągnika samochodowego wraz z naczepą typu chłodnia. Transport wykonywany był na potrzeby litewskiego przedsiębiorstwa. Okazało się, że kierowca naruszył m.in. czas pracy, co kosztowało go kaucję w wysokości 200 złotych, ale to najmniejszy z jego problemów.

CZYTAJ: Kradli paliwo z ciężarówek! Para spod Piły w rękach policji

- Czujność inspektorów pozwoliła ustalić, że przewożone pojazdy marki Lexus okazały się najprawdopodobniej kradzione. Potwierdzono to na podstawie informacji zawartej w międzynarodowej policyjnej bazie danych Systemu Informacyjnego Schengen - mówią inspektorzy WITD.

Kierowca został zatrzymany, a pojazdy, które przewoził zabezpieczono do dalszego postępowania, które prowadzą policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Cud na Targówku. Wstał z wózka inwalidzkiego, ukradł paczkę i odjechał
Nasi Partnerzy polecają