Rawicz. Znalazł portfel wypełniony gotówką. Niech się ludzie uczą

i

Autor: pixabay.com - zdjęcie poglądowe Rawicz. Znalazł portfel wypełniony gotówką. "Niech się ludzie uczą"

To się nazywa uczciwość!

Rawicz. Znalazł portfel wypełniony gotówką. "Niech się ludzie uczą"

2022-08-19 13:21

Mieszkaniec Rawicza (woj. wielkopolskie) znalazł portfel wypełniony gotówką i wieloma ważnymi dokumentami. W takich sytuacjach wiele osób przywłaszczyłoby sobie pieniądze. Tym razem było inaczej.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8 sierpnia) około godz. 7:00. Do jednostki policji w Rawiczu przyszedł jeden z mieszkańców, który oświadczył, że chwilę wcześniej w rejonie banku mieszczącego się na rynku znalazł czarny portfel. - Znajdowały się ważne dokumenty, prawo jazdy, dowód osobisty, legitymacja studencka oraz kilka kart bankomatowych. Dokumenty były wystawione na mieszkańca Mikowic. Wewnątrz portfela były również pieniądze w kwocie 1200 złotych oraz banknot jednodolarowy - opowiadają rawiccy policjanci.

Dzielnicowy dotarł do pokrzywdzonego mężczyzny i poinformował o zaistniałej sytuacji. - 28-latek był zaskoczony, bo nawet nie zorientował się, że zgubił portfel. Przyznał, że prawdopodobnie podczas wypłacania pieniędzy musiał mu wypaść. Mężczyzna nie ukrywał zadowolenia był szczęśliwy, że znalazł go tak uczciwy człowiek - mówią policjanci.

Wykorzystał moment nieuwagi i ukradł portfel! Wszystko się nagrało

Pan Krzysztof z Rawicza w rozmowie z policjantami powiedział, że uważa swoje zachowanie za naturalne. - Zapytany czy możemy napisać kilka słów na ten temat zgodził się mówiąc „niech się ludzie uczą jak powinien się zachowywać uczciwy człowiek”, dodatkowy nasz komentarz nie jest potrzebny - komentują mundurowi.