Rekrutacja na studia 2020. UWAGA maturzyści, zmiana terminów! [NOWE DATY]

2020-05-22 9:03 AG
Matura 2020 - kiedy i w jaki sposób? Czy będzie matura ustna?
Autor: Adam Staskiewicz/East News Matura 2020 - kiedy i w jaki sposób? Czy będzie matura ustna?

Bardzo ważna informacja dla tegorocznych maturzystów! W związku z epidemią koronawirusa, polskie uczelnie podjęły decyzję o przesunięciu terminów rekrutacji na studia 2020. Takie działania mają na celu dostosowanie się do harmonogramu tegorocznych matur. Co z nowym rokiem akademickim? Czy rozpocznie się w październiku?

Matury 2020 - KIEDY się odbędą?

W związku z epidemią koronawirusa od połowy marca zawieszone są zajęcia stacjonarne w szkołach. Przesunięto również terminy egzaminów zewnętrznych, w tym egzaminu dojrzałości. I tak matury 2020 rozpoczną się w poniedziałek, 8 czerwca 2020 roku i potrwają do 29 czerwca. W tym roku nie będzie egzaminów ustnych.

W związku z takimi zmianami, wyniki egzaminu maturalnego w terminie głównym i dodatkowym będą znane dopiero do 11 sierpnia br. Przesunięciu tych terminów wymusiło na uczelniach zmianę harmonogramu rekrutacji.

Kiedy rozpocznie się rekrutacja na studia 2020?

Rekrutacja na studia 2020 - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu [TERMIN]

Rzecznik prasowy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Małgorzata Rybczyńska przekazała Polskiej Agencji Prasowej, że według aktualnych założeń elektroniczna rejestracja kandydatów na studia rozpocznie się 1 czerwca.

Natomiast listy rankingowe kandydatów pojawią się nie wcześniej, niż po uzyskaniu wyników tegorocznych matur. Jak zaznaczają władze uczelni, nad trwają prace nad szczegółowym harmonogramem rekrutacji.

Rekrutacja na studia 2020 - Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu [TERMIN]

Władze uczelni zapewniają, że w tym roku nie będzie żadnych egzaminów wstępnych, a lista przyjętych kandydatów zostanie ogłoszona dopiero w drugiej połowie września, czyli na krótko przed rozpoczęciem roku akademickiego - informuje PAP. 

Rekrutacja na studia 2020 - Uniwersytet Gdański [TERMIN]

Podjęto decyzję o przesunięciu rekrutację na sierpień. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, szczegółowy termin ma zostać ogłoszony wraz z końcem maja, po zatwierdzeniu go przez uczelniany Senat.

Rekrutacja a studia 2020 - Politechnika Warszawska [TERMIN]

- Ogłoszenie wyników matur planowane jest na 11 sierpnia, a ten termin decyduje o rozpoczęciu procesu kwalifikacyjnego - informuje uczelnia. Zakończenie rekrutacji na studia stacjonarne pierwszego stopnia planowane jest na 4 września. 

Matura 2020 w cieniu koronawirusa. Jak do egzaminu maturalnego przygotowują się maturzyści z Bydgoszczy?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.