Skrajnie zaniedbane suczki LEDWO chodziły! Miały na sobie aż 6 kilogramów kołtunów [ZDJĘCIA]

2021-01-22 13:00 ago PAP

To się nie mieści w głowie! Mieszkańcy gminy Raszków uratowali dwie suczki przed zamarznięciem. Zwierzęta były tak zaniedbane, że obcięte kołtuny ważyły 6 kilogramów!

- Gdyby pieski nie trafiły do nas, to los mógłby je potraktować okrutnie, bo pewnie nie przeżyłyby ostatnich mrozów – mówi Polskiej Agencji Prasowej kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim Agnieszka Nowicka.

Zdaniem Nowickiej, zwierzęta narażone były na cierpienie, ponieważ ważące po 3 kg kołtuny na każdym z nich powodowały odparzenia i rany, "które jeszcze długo będą się goić".

ZOBACZ: SZOKUJĄCE nagrania z fermy norek w Góreczkach! "KANIBALIZM i psy rozszarpujące zwierzęta" [WIDEO]

- Przyklejający się do skołtunionej sierści śnieg zamieniał się w lód, co powodowało jeszcze większy ciężar i przysparzało im ogromne trudności w poruszaniu się, dlatego łatwo było je złapać i przywieźć do nas – dodała kierownik.

Na początku stan zwierząt nie pozwalał ocenić pracownikom schroniska ich płci. - Dwie godziny walczyliśmy, by z grubsza ściąć te pakuły. Po wstępnym cięciu ukazały się sympatyczne mordki, które strasznie się cieszyły, że nie mają tego dziadostwa na sobie – komentują pracownice schroniska. Okazało się, że to dwie suczki w wieku ok. 5 i 2 lat, które nazwano Punia i Funia.

Zwierzęta otoczono opieką weterynaryjną i są przygotowywane do adopcji.

- Muszą iść w komplecie, bo żyć bez siebie nie mogą. Wyjazd Funi do weterynarza spowodował rozpacz u Puni - schowała się pod stół i nie chciała wyjść. Po powrocie radości nie było końca – mówią opiekunki.

Pracownicy martwią się, czy znajdzie się dla nich wspaniały dom, taki na zawsze, taki, który je pokocha i pokaże im, że psie życie może być wspaniałe.  Zainteresowani mogą się kontaktować pod nr tel. 722 333 376.

ZOBACZ TAKŻE: Kalisz. W przychodni straciła zdrowie. 19-latka odszkodowanie dostała po 15 latach!

Maciej Hamankiewicz: O szczepieniach powinni decydować lekarze