Śmierć pięciomiesięcznego dziecka. Przesłuchają rodziców malca

i

Autor: Pexels /Pixabay.com Śmierć pięciomiesięcznego dziecka. Przesłuchają rodziców malca

Tragedia

Śmierć pięciomiesięcznego dziecka. Przesłuchają rodziców malca

2023-09-17 12:03

Informacja o śmierci pięciomiesięcznego dziecka w Kaliszu wstrząsnęła Polską. Jak poinformował PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Maciej Meler, na niedzielę (17 września 2023) zaplanowano przesłuchania rodziców zmarłego malca.

Do tragedii doszło w sobotę (16 września 2023) po godz. 13.00 w jednym z mieszkań na os. Widok w Kaliszu. Wezwano pogotowie ratunkowe do siniejącego, pięciomiesięcznego niemowlęcia.

Niestety, stało się najgorsze - lekarz stwierdził zgon dziecka. Na miejsce przybyli policjanci, prokurator i lekarz medycyny sądowej. Kryminalni zakończyli czynności dopiero po godz. 19. Wtedy też policja wyprowadziła z mieszkania dwóch mężczyzn i kobietę.

Prokurator Maciej Meler rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. powiedział w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP), że dokonano wstępnych oględzin ciała dziecka i zgromadzono dane medyczne dotyczące stanu jego zdrowia. Dodał, że wstępnie nie stwierdzono widocznych obrażeń ciała, które pozwoliłyby na jednoznaczne stwierdzenie przyczyny zgonu. Dlatego w celu ustalenia mechanizmu śmierci niemowlęcia została zlecona sądowo-lekarska sekcja zwłok, która zostanie przeprowadzona w poniedziałek.

Odtworzenie tragicznego zdarzenia - jak wyjaśnił prokurator – będzie możliwe po przesłuchaniu rodziców dziecka, które odbędzie się dzisiaj po godz. 14.00.

Szokujące wystąpienie adwokata ws. dotyczącej zabójstwa Remigiusza z Krosna
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany