Święcia. Przewoziła 8-latka w bagażniku! To mogło fatalnie się skończyć

i

Autor: KMP Konin Święcia. Przewoziła 8-latka w bagażniku! To mogło fatalnie się skończyć

Święcia. Przewoziła 8-latka w bagażniku! To mogło fatalnie się skończyć

2022-06-30 10:19

Nietypowe odkrycie podczas kontroli drogowej w miejscowości Święcia (pow. koniński). Policjanci zatrzymali kierującą pojazdem smart, która przekroczyła prędkość. To jednak nie jedyne przewinienie kobiety, która w bagażniku przewoziła dziecko!

Do zdarzenia doszło w miejscowości Święcia. Funkcjonariusze drogówki z KMP w Koninie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd Smart, który przekroczył dopuszczalna prędkości o 27 km/h, ale to nie jedyne przewinienie jakim może "pochwalić się" 36-letnia kierująca. - Do swojego konta dołożyła jeszcze: jazdę bez wymaganych uprawnień do kierowania, przewożenie pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc przewidzianych w dowodzie rejestracyjnym (8-letnie dziecko przewożone w bagażniku) - wyliczają policjanci z KMP w Koninie. 36-latka będzie musiała tłumaczyć się ze swoich przewinień przed sądem.

Warto podkreślić, że przewożenie pasażerów w bagażniku może mieć tragiczne konsekwencje. W listopadzie 2017 roku do takiej sytuacji doszło w Swarzędzu pod Poznaniem, gdzie w wypadku zginął 18-latek, który jechał w bagażniku.

Jechał i pachniał marihuaną. W bagażniku miał jej 115 kilogramów