Tesco znika z Kalisza. Co powstanie na miejscu popularnego marketu?

2021-04-08 12:26 Anna Gołata
TESCO zmienia się w NETTO - które sklepy w Warszawie przejdą metamorfozę?
Autor: Santosh Puthran flickr.com TESCO

Uwaga mieszkańcy Kalisza! Według najnowszych informacji, Tesco przy ul. Majkowskiej niebawem przestanie istnieć. To konsekwencja ostatecznego zamknięcia transakcji zakupu sieci Tesco przez Salling Group, właściciela Netto.

Niestety nie mamy dobry informacji dla mieszkańców, którzy regularnie robili zakupu w markecie przy ul. Majkowskiej w Kaliszu. Jak wynika z najnowszych informacji przekazanych przez Tesco Polska, dni kaliskiego sklepu są policzone. W związku z tym szykują się się także zwolnienia grupowe. Pracę ma stracić kilkaset osób.

ZOBACZ: Zduny: Potężny WYBUCH w środku nocy! Ktoś wysadził kolejny bankomat

Do Powiatowego Urzędu Pracy w Kaliszu trafiła już informacja w sprawie planowanych zwolnień. Podano w nim, że zwolnienia mają zostać przeprowadzone w okresie od 27 kwietnia do 31 lipca.

Na razie nie wiadomo, kiedy dokładnie dojdzie do zamknięcia marketu Tesco w Kaliszu, ani co pojawi się na jego miejscu. Decyzja ma zapaść na dniach. 

ZOBACZ: Proboszczowi z Kościelca puściły NERWY! Nazwał jednego z parafian "Judaszem"!

Łącznie w całej Polsce, przejętych przez Netto zostało 301 sklepów, które działały dotychczas pod szyldem Tesco. Zdecydowana większość z nich będzie funkcjonowała pod szyldem duńskiej sieci, w nowym formacie Netto 3.0. Dotychczasowi pracownicy Tesco zostaną zatrudnieni w Netto. Jak informuje portal wiadomoscihandlowe.pl, kolejne sklepy Tesco będą sukcesywnie zamykane w najbliższych kilkunastu miesiącach. Remodeling i rebranding sklepów może pochłonąć nawet około miliard złotych.

Express Biedrzyckiej - Zbigniew Girzyński: Nigdy bym nie wziął do rządu tych koalicjantów