W sklepach w Kaliszu płacą FAŁSZYWYMI pieniędzmi! Sprzedawcy, miejcie się na baczności!

2021-03-02 12:23 ago
W sklepach w Kaliszu płacą FAŁSZYWYMI pieniędzmi! Sprzedawcy, mijecie się na baczności!
Autor: pixabay.com W sklepach w Kaliszu płacą FAŁSZYWYMI pieniędzmi! Sprzedawcy, mijecie się na baczności!

Od początku bieżącego roku do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu wpłynęło kilkadziesiąt zawiadomień dotyczących fałszywych banknotów. Falsyfikaty, które zostały wprowadzone do obiegu to najczęściej banknoty o nominale 20, 50 i 100 złotych. - Ostrzegamy i uczulamy wszystkich a w szczególności sprzedawców w placówkach handlowych, aby dokładnie sprawdzali, przyjmowane banknoty - apelują mundurowi.

W bieżącym roku wszczęto 24 postępowania dotyczące fałszywych banknotów. W większości prowadzone przez policjantów sprawy dotyczą banknotów o nominale 100 złotych i nr JD 1712184, które zostały wprowadzone do obrotu w różnego rodzaju placówkach handlowych na terenie Kalisza. Banknoty zostały ujawnione przez pracowników sortowni we wpłatach zamkniętych dokonywanych przez poszczególne firmy. W każdym przypadku ekspertyzy zabezpieczonych pieniędzy dokonuje Narodowy Bank Polski, który jest jedynym organem władnym do oceny ich autentyczności.

ZOBACZ: Były wojewoda wielkopolski mógł zostać wiceprezydentem Poznania! Wybrał ofertę z Kalisza

- Apelujemy do wszystkich, a w szczególności sprzedawców, aby dokładnie sprawdzali, najlepiej przy pomocy testerów UV, przyjmowane banknoty. W przypadku ujawnienia podejrzanego banknotu, prosimy o natychmiastowe powiadomienie policji - wyjaśnia kaliska jednostka. Szybkie przekazanie informacji może pomóc w ustaleniu i zatrzymaniu przestępców wprowadzających do obrotu fałszywe środki płatnicze.

CZYTAJ TAKŻE: Potężny huk w Lesznie! Ktoś WYSADZIŁ bankomat i uciekł z łupem

Podlaskie. Dwóch młodych motocyklistów uciekało przed policjantami. 19-latek wywrócił się