Wielkanoc 2021. Kiedy wypadają święta wielkanocne? To już druga Wielkanoc w pandemii

2021-03-09 13:22
Wielkanoc 2021. Jak w tym roku wypadają święta wielkanocne?
Autor: pixabay.com

Kiedy wypada Wielkanoc 2021? Czy będą nowe restrykcje w związku z trzecią falą koronawirusa? Te pytania zadaje sobie coraz więcej Polaków. To będą już drugie święta wielkanocne w trakcie pandemii Covid-19. Codziennie rośnie liczba osób zakażonych oraz tych, które przegrały walkę z chorobą. Co na temat nowych restrykcji mówi polski rząd? Czy będzie zakaz przemieszczania? Zobaczcie!

Spis treści

  1. Wielkanoc 2021. Kiedy w tym roku wypada Wielkanoc?
  2. Wielkanoc 2021. Ile dni wolnego od szkoły?
  3. Wielkanoc 2021. Ile będzie dni wolnych od pracy?
  4. Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Czy będą nowe zakazy?

Wielkanoc 2021. Kiedy w tym roku wypada Wielkanoc?

Kiedy wypada Wielkanoc 2021? Święta będziemy obchodzić w kwietniu. W tym roku pierwszy dzień świąt wielkanocnych wypada 4 kwietnia (niedziela), a drugi w 5 kwietnia (poniedziałek). Wielkanoc 2021 jak zwykle poprzedza Wielki Post. Dla chrześcijan to czas pokuty - nawiązujący do 40 dni spędzonych przez Jezusa na pustyni. W Wielki Post powstrzymujemy się od hucznych zabaw oraz jedzenia mięsnych potraw. Przed Wielkanocą obchodzimy tzw. Wielki Tydzień, w którego skład wchodzą ustanowiona na pamiątkę przybycia Jezusa do Jerozolimy Niedziela Palmowa, Wielki Czwartek upamiętniający ustanowienie Eucharystii przez Chrystusa oraz Wielki Piątek, czyli dzień wyciszenia. Mszy nie odprawia się również w Wielką Sobotę, ale tego dnia wierni przynoszą do kościoła koszyczki z pokarmami. Popularnie nazywa się ten dzień święconką. Obchodzenie Wielkiego Tygodnia w czasie pandemii koronawirusa znacznie się różni od tradycyjnych przygotowań do Wielkanocy.

ZOBACZ: Wielkanoc 2021 - kiedy w tym roku wypadają święta wielkanocne 2021? Ile dni wolnego w pracy?

Wielkanoc 2021. Ile dni wolnego od szkoły?

Wielkanocna przerwa świąteczna od szkoły 2021 rozpocznie się dokładnie 1 kwietnia, kiedy to przypada Wielki Czwartek (pierwszy dzień Triduum Paschalnego). Zajęcia zdalne oraz w szkołach nie będą odbywać się także 2 kwietnia (Wielki Piątek), 5 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny, tzw. Lany Poniedziałek) i 6 kwietnia (wtorek).

ZOBACZ: Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Grozi nam zakaz przemieszczania się w związku z TRZECIĄ FALĄ pandemii?!

Wielkanoc 2021. Ile będzie dni wolnych od pracy?

Które dni będą wolne od pracy ze względu na Wielkanoc 2021? To z pewnością interesuje wszystkie osoby, która planują dłuższy wypoczynek. W święta wielkanocne wolnymi dniami od pracy będzie 4 kwietnia (Niedziela Wielkanocna) oraz 5 kwietnia (Lany Poniedziałek).

Obostrzenia na Wielkanoc 2021. Czy będą nowe zakazy?

Czy będą nowe obostrzenia na Wielkanoc 2021? To pytanie coraz częściej słyszy szef resortu zdrowia, Adam Niedzielski. Ma to oczywiście związek z trzecią falą koronawirusa w Polsce. Codziennie Ministerstwo Zdrowia informuje o niepokojącym wzroście nowych przypadków zakażenia. Jakie decyzje, w obliczu szalejącej pandemii, podejmie polski rząd? W czwartek, 4 marca, minister zdrowia przekazał najnowsze informacje. - Święta wielkanocne będą takie jak rok temu, ale być może po nich będziemy podejmowali odważniejsze decyzje luzujące obostrzenia - powiedział Niedzielski.

Sytuacja dotycząca trzecie fali pandemii Covid-19 zmienia się jednak dynamicznie. Stąd nie można jednoznacznie przesądzić, czy będą nowe obostrzenia na Wielkanoc 2021. Będziemy śledzić najnowsze informacje w tej sprawie, by informować o planach rządu dotyczących wprowadzenia ewentualnych restrykcji na Wielkanoc.

Najwierniejszy czytelnik Super Expressu