Wielkopolskie. Do auta pakowali nielegalny towar. Wpadli na gorącym uczynku

i

Autor: KAS Wielkopolska Wielkopolskie. Do auta pakowali nielegalny towar. Wpadli na gorącym uczynku

Duża akcja służb

Wielkopolskie. Do auta pakowali nielegalny towar. Wpadli na gorącym uczynku

2022-08-17 11:30

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu wraz z wielkopolską KAS udaremniły wprowadzenie na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych. Zabezpieczono ponad 100 tys. sztuk papierosów i 172 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy.

O wspólnej akcji poinformowała PAP w środę (17 sierpnia) rzeczniczka prasowa Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr SG Joanna Konieczniak. Jak podała, funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu wraz z Wielkopolską KAS udaremniły wprowadzenie na rynek nielegalnych wyrobów tytoniowych. - Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu ustalili adres, pod którym przechowywanie były papierosy nieposiadające polskich oznaczeń skarbowych akcyzy oraz nielegalny tytoń - podkreśliła.

Dodała, że w trakcie kontroli prowadzonej wspólnie z KAS w powiecie konińskim, funkcjonariusze Straży Granicznej na jednej z posesji zastali dwie osoby pakujące krajankę tytoniową i papierosy do bagażnika samochodu. - W wyniku przeszukania auta oraz pomieszczenia gospodarczego wykryto 172 kg tytoniu oraz 5252 paczki papierosów nieposiadających polskich znaków akcyzowych o wartości blisko 165 tysięcy złotych - wskazała Konieczniak. Dodała też, że jedna z osób znajdujących się na posesji przyznała, że magazynowany towar należy do niej.

Konieczniak zaznaczyła, że dalsze postępowanie w sprawie zabezpieczonego towaru prowadzi Wielkopolski Urząd Celno-Skarbowy w Poznaniu.

None