Poznań: Pakował FAJKI do samochodu. Policja wiedziała, że to "trefny" towar

2020-12-04 14:20 bm
Poznań: Pakował FAJKI do samochodu. Policja wiedziała, że to trefny towar
Autor: KMP Poznań Poznań: Pakował FAJKI do samochodu. Policja wiedziała, że to "trefny" towar

Zatrzymanie na gorącym uczynku w Poznaniu. Policjanci zauważyli, jak mężczyzna pakuje do swojego samochodu duże ilości tytoniu. Wiedzieli, że to "trefny" towar. Mężczyzna ma teraz potężne kłopoty.

W czwartek (5 listopada) policjanci z Poznania zatrzymali w Baranowie 31-letniego mężczyznę.

- W momencie, gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, sprawca chował „trefny” tytoń do swojego pojazdu - relacjonują mundurowi z poznańskiej komendy.

Okazało się, że podejrzany wynajmował sporych rozmiarów kontener towarowy, znajdujący się na placu w podpoznańskiej gminie i tam zorganizował swój nielegalny biznes.

- Policjanci ustalili, że mężczyzna najpierw zaopatrywał się w liście tytoniu u rolnika z powiatu szamotulskiego, a następnie przywoził je do magazynu znajdującego się w powiecie poznańskim. Wewnątrz kontenera, w którym wytwarzał nielegalne wyroby, znajdowała się specjalna maszyna do cięcia liści, przy pomocy której mężczyzna rozdrabniał towar, a następnie konfekcjonował go w worki jutowe i sprzedawał - tłumaczą mundurowi.

Zabezpieczono łącznie prawie 400 kilogramów nielegalnego towaru, w tym 5 worków tytoniu krojonego oraz 7 balotów suszu tytoniowego. Śledczy ustalili, że w wyniku swojej przestępczej działalności z tytułu nieopłaconej akcyzy sprawca naraził Skarb Państwa na straty sięgające prawie 300 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty za przechowywanie i wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzowych, za które oprócz odpowiedzialności karnej grozi wysoka grzywna.

Nielegalny bimber i papierosy