Wielkopolskie. Głuchoniemy Dariusz zaplanował zabójstwo ukochanej. Teraz stanie przed sądem!

i

Autor: fotolia.pl Wielkopolskie. Głuchoniemy Dariusz zaplanował zabójstwo ukochanej. Teraz stanie przed sądem!

Wielkopolskie. Głuchoniemy Dariusz zaplanował zabójstwo ukochanej. Teraz stanie przed sądem!

2022-07-06 15:35

Ta tragedia wstrząsnęła mieszkańcami Nowych Skalmierzyc pod Ostrowem Wielkopolskim. 57-letnia Danuta M. została brutalnie zadźgana nożem przez swojego byłego partnera - Dariusza O. Do sądu trafił właśnie akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, który dopuścił się zbrodni z powodu zawodu miłosnego!

Do tego brutalnego morderstwa w Nowych Skalmierzycach doszło 16 listopada 2021 roku. Dariusz O. wszedł do mieszkania swojej sąsiadki Danuty M. Chwilę później potężny wrzask poniósł się po całej okolicy. Na miejsce wezwano policję, która zastała makabryczny widok. - Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, odnaleźli w mieszkaniu zwłoki kobiety i poranionego mężczyznę - mówiła w rozmowie z "SE.pl" Małgorzata Michaś z policji w Ostrowie Wielkopolskim.

55-letni mężczyzna przyznał się do winy, za co grozi mu nawet dożywocie. Mężczyzna przebywa w areszcie. Podczas śledztwa ustalono, że kobieta i mężczyzna spotykali się ze sobą. 57-latka postanowiła zerwać związek, ponieważ nawiązała nową relację z innym mężczyzną. Zawód miłosny - jak powiedział prokurator Maciej Meler - miał doprowadzić do zabójstwa.

55-latek przyszedł do mieszkania kobiety pod pretekstem pozyskania informacji o sposobie dawkowania leków z treści ulotki. Z ustaleń śledczych wynika, że Dariusz M. wszystko zaplanował. - Od około trzech miesięcy planował podjęcie działań. Miał w kalendarzu zapisaną datę tego działania. Udał się na miejsce wraz z nożem, świeczkami oraz kalendarzem, w którym te daty były zapisane. Do mieszkania dostał się celem pozyskania informacji o sposobie dawkowania leków - powiedział prokurator.

Zdaniem śledczych podejrzany planował zabójstwo prze ztrzy miesiące. Mężczyzna został zbadany przez psychiatrów, którzy orzekli, że może uczestniczyć w procesie. - Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu o zamordowanie kobiety z powodu zawodu miłosnego - powiedział w środę PAP rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp.

Morderstwo w Chrzanowie. Andrzej K. Zabił żonę Alicję nożem podczas awantury domowej
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?