Wielkopolskie. Miał na swojej posesji broń z czasów II wojny światowej. Nawet o tym nie wiedział!

i

Autor: KPP Kępno Wielkopolskie. Miał na swojej posesji broń z czasów II wojny światowej. Nawet o tym nie wiedział!

Wielkopolskie. Miał na swojej posesji broń z czasów II wojny światowej. Nawet o tym nie wiedział!

2022-06-22 12:43

Zaskakujące odkrycie na jednej z prywatnych posesji w miejscowości Piotrówka (pow. kępiński) w Wielkopolsce. Znaleziono tam wiele niebezpiecznych przedmiotów z okresu II wojny światowej.

Kilka dni temu dyżurny komendy Powiatowej Policji w Kępnie został powiadomiony przez mieszkańca miejscowości Piotrówka, że podczas prac budowlanych na terenie prywatnej posesji wykopano broń oraz amunicję z okresu II Wojny Światowej. - Na miejsce został wysłany funkcjonariusz z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko - Pirotechnicznego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, który zabezpieczył 6 sztuk broni krótkiej, m.in. pistolet P-38 z okresu II Wojny Światowej oraz rewolwery Nagant. Amunicja strzelecka w ilości kilkudziesięciu sztuk, różnych kalibrów. Dwa naboje do działka przeciwlotniczego, dwa granaty nasadkowe oraz kilkanaście granatów moździerzowych, uzbrojonych w zapalniki - opowiadają policjanci z Kępna.

Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do przyjazdu patrolu saperskiego z jednostki wojskowej w Brzegu, którzy następnie zneutralizują znalezisko. Przy tej okazji policjanci przypominają, że przedmioty takiego typu pomimo upływu czasu są śmiertelnie niebezpieczne i w każdym przypadku znalezienia niebezpiecznych artefaktów należy niezwłocznie powiadomić policję. - Informujemy żeby nie dotykać, nie przemieszczać i nie próbować na własną rękę rozbrajać wojennych pamiątek - dodają mundurowi.

Zajechał jej drogę i wycelował w jej kierunku broń. W aucie były materiały wybuchowe