Żółty pył na ulicach Tarnowa. Czy jest groźny dla zdrowia?

i

Autor: Justyna Świderska Część mieszkańców miasta obawa się, że żółty pył jest efektem funkcjonowania w Tarnowie Zakładów Azotowych

Żółty pył na samochodach i balkonach. Co to jest? Czy jest szkodliwy?

2020-05-13 8:18

Żółty pył osiada wszędzie: na autach, rowerach, oknach i na ławkach. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czym jest żółty pył. Czy to piach z wyschniętej ziemi? Postanowiliśmy sprawdzić, skąd się bierze i czy jest szkodliwy dla naszego zdrowia!

Żółty pył na aucie. Co to jest?

Tajemniczy pył to nic innego, jak fragmenty sosny, która między majem a połową czerwca zaczyna okres pylenia. Zjawisko z reguły przebiega delikatniej, intensywność jaką możemy zaobserwować w ostatnich dniach wynika z towarzyszących nam zjawiskach meteorologicznych. Kilka wyjątkowo ciepłych dni wzmogło pylenie, obecne dodatkowo podmuchy wiatru nasiliły przenoszenie pyłu.

Najdotkliwiej poszkodowani są kierowcy, którzy zaparkowali swoje samochody w pobliżu drzew lub ci mieszkańcy, którzy mają okna czy balkony w okolicy sosen.

ZOBACZ: Gdzie jest burza w Kaliszu lub okolicy? Burze Kalisz: ostrzeżenia, mapy [RADAR BURZ ONLINE]

Czy pył jest groźny?

Dla uczulonych na pyły różnych roślin mamy dobre wieści. Ziarna pyłków drzew iglastych raczej nie uczulają, a już sosny prawie nigdy. Alergicy mogą jednak odczuwać objawy mechaniczne kiedy zetkną się z dużą ilością pyłu drzewa. Mogą wtedy kichać i czuć swędzenie oczu i nosa.

Żółty pył na samochodach w Bydgoszczy? Wiemy co to jest!

i

Autor: Dorota Lakner Żółty pył na samochodach w Bydgoszczy? Wiemy co to jest!
Super Raport 12 V (goście: Miller, Zuber)
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany