93-latka zgubiła się w lesie

i

Autor: Pixabay

Policjanci ruszyli na poszukiwania

Zziębnięta i przemoczona 93-latka błąkała się po lesie. Rodzina odchodziła od zmysłów

2022-10-05 14:14

Policjanci z Liskowa w Wielkopolsce otrzymali zgłoszenie o zaginięciu 93-letniej kobiety. Rodzina od rana nie mogła się z nią skontaktować, a seniorka choruje i wymaga opieki. Funkcjonariusze bez chwili zawahania ruszyli na poszukiwania. Swoje pierwsze kroki skierowali do pobliskiego lasu. Jak skończyły się te poszukiwania? Szczegóły w artykule.

W poniedziałek, 3 października, około godziny 10:30 policjanci z Posterunku Policji w Liskowie przyjęli zgłoszenie dotyczące zaginięcia 93-letniej kobiety. Na miejsce natychmiast pojechali dzielnicowi z Liskowa, którzy najlepiej znają okolice i pobliskie tereny. Z relacji osoby zgłaszającej wynikało, że 93-latka około godziny 6:00 wyszła z miejsca zamieszkania do chwili obecnej nie wróciła. Pomimo starań, bliskim nie udało się odnaleźć kobiety. Członkowie rodziny byli bardzo zaniepokojeni, ponieważ seniorka choruje i wymaga opieki, dlatego postanowili powiadomić najbliższą jednostkę policji.

Policjanci szybko wytypowali miejsce, gdzie może przebywać seniorka

Dzielnicowi z Liskowa wszystkie zebrane informacje przekazali oficerowi dyżurnemu Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, a sami przystąpili do poszukiwań. Po sprawdzeniu najbliższej okolicy oraz pobliskich miejscowości postanowili sprawdzić również las, który znajduje się w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania kobiety.

Dzięki dobremu rozeznaniu w terenie dzielnicowym udało się odnaleźć zaginioną. Przemoczona i zziębnięta 93-latka znajdowała się w środku lasu nieopodal jednego z duktów leśnych. Ostatecznie kobieta trafiła pod opiekę najbliższej rodziny.

Zwierzęta z Fundacji Ada przywdziały cieple okrycia na jesień
Nasi Partnerzy polecają