Koszmar w Starachowicach. 19-latek podejrzany o zabójstwo matki

i

Autor: KPP/mat. prasowe policji gov.pl/pixabay - zdjęcie poglądowe Koszmar w Starachowicach. 19-latek podejrzany o zabójstwo matki

Masakra w Starachowicach

19-latek zaszlachtował matkę?! "Miała na ciele rany kłute". Koszmar w Starachowicach

2022-08-19 19:23

Zwłoki 55-letniej kobiety w Starachowicach (woj. świętokrzyskie). Pierwsze makabryczne szczegóły relacjonuje tamtejsza policja. Prokuratura przedstawiła już zarzut 19-letniemu mężczyźnie, synowi kobiety. To on jako ostatni wychodził z mieszkania matki; nieoficjalne ustalenia sugerują, że w towarzystwie znajomych.

Starachowicka policja relacjonuje pierwsze ustalenia śledztwa. W środę (17 sierpnia) do mieszkania 55-letniej kobiety, mieszkanki miasta, przyszedł umówiony wcześniej rehabilitant. Kobieta nie dawała znaków życia, więc zaalarmował pogotowie. "Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety" - podaje mł.asp. Paweł Kusiak, rzecznik z Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Polecamy: Chciał się zemścić. Wjechał w grupę dzieci! Wszystko się nagrało [WIDEO]

Śledczy ustalili, że ostatnią osobą, która miała kontakt z 55-latką był jej 19-letni syn. Nieoficjalny trop w tej sprawie podaje rmf24.pl. Portal precyzuje, że młody mężczyzna miał wyjść z lokalu wraz ze znajomymi. W chwili odnalezienia ciała, 55- latka miała na ciele rany kłute, prawdopodobnie zadane nożem. 

Mężczyzna został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Prokuratura przedstawiła mu zarzut zabójstwa na tle rabunkowym. Decyzją Sądu Rejonowego w Starachowicach 19-latek został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu od 12 lat pozbawienia wolności do dożywocia.

Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?