59-latek zginął leżąc na wersalce. To kolejna ofiara pożaru. Strażacy apelują o montaż czujników dymu

i

Autor: shutterstock

TRAGEDIA W BOBRZY

59-latek zginął leżąc na wersalce. To kolejna ofiara pożaru. Strażacy apelują o montaż czujników dymu

2022-12-04 18:04

W miejscowości Bobrza doszło do pożaru domu. W niedzielę przed południem, jak przekazał rzecznik świętokrzyskiej straży pożarnej st. kpt. Marcin Bajur, ratownicy otrzymali informację, że ogień wybuchł w drewnianym, parterowy budynku. Na miejscu odnaleziono około 59-letniego mężczyznę leżącego na nadpalonej wersalce.

Kolejna śmiertelna ofiara pożaru. Strażacy apelują o montaż czujników dymu

Do makabrycznego pożaru doszło w niedzielę (4 grudnia) chwilę przed południem. W Bobrzy (gm. Miedziana Góra) zapalił się drewniany, parterowy budynek. Informacje potwierdził w rozmowie z Polską Agencją Prasową st. kpt. Marcin Bajur.

Po wejściu do środka strażacy znaleźli na łóżku spalone ciało około 60-letniego mężczyzny – przekazał strażak. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.

Ratownik zwrócił uwagę również na to, że 59-latek to 22 śmiertelna ofiara pożarów w budynkach mieszkalnych w tym roku w województwie świętokrzyskim.

Apeluję o montowanie czujek dymu w swoich mieszkaniach i domach. Tragedii można uniknąć – zwrócił uwagę st. kpt. Bajur.

Na miejscu pożaru w Bobrzy pracowało pięć zastępów straż pożarnej.

W przypadku zauważenia pożaru lub innego zdarzenia zagrażającemu zdrowiu lub życiu ludzi należy niezwłocznie zaalarmować osoby przebywające w strefie zagrożenia oraz wezwać straż pożarną, dzwoniąc pod bezpłatny numer telefonu 112.

Sonda
Musiałaś/eś się kiedykowiek ewakuować z powodu pożaru?
Nasi Partnerzy polecają