Akcja otwieraMY! Które restauracje będą czynne w Kielcach? "Otworzymy BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO"

2021-01-13 14:32 tom
Akcja otwieraMY! Które restauracje będą czynne w Kielcach? Otworzymy BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO
Autor: VorarlbergerBotschaft/Pixabay Akcja otwieraMY! Które restauracje będą czynne w Kielcach? "Otworzymy BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO"

Mimo że obecne obostrzenia obowiązują do końca stycznia, wicepremier Jarosław Gowin zapowiedział, że branża gastronomiczna i hotelarska "otworzy się" najpóźniej ze wszystkich gałęzi rynku. Przedsiębiorcy obawiają się, że obecna sytuacja doprowadzi ich do bankructwa. Protestują górale, działa lokal m.in. w Cieszynie i Opolu. Również szefostwo jednej z kieleckich restauracji zapowiedziało, że "bez względu na wszystko" ponownie przyjmą gości do lokalu z początkiem lutego. "Możesz rozpocząć, rządowy kaleko umysłowy, mobilizację służb" - napisano na oficjalnym profilu restauracji.

W całym kraju trwa akcja przedsiębiorców pod hasłem #otwieraMY. Wiele biznesów znalazło się na skraju upadku, do czego doprowadził przedłużający się okres tzw. "kwarantanny narodowej". Restauracje, puby i inne lokale gastronomiczne wciąż nie mogą obsługiwać klientów wewnątrz, działa tylko sprzedaż na wynos, co nie jest w ofercie wielu punktów gastronomicznych. MOO - znana kielecka restauracja specjalizująca się w mięsnych potrawach zapowiedziała, że będzie otwarta od lutego niezależnie od okoliczności. 

ZOBACZ: Zima ZASKOCZYŁA drogowców? Kieleckie ulice SPARALIŻOWANE! [ZDJĘCIA]

- Lockdown gastronomii będzie przedłużony o kolejne tygodnie. Możliwe nawet, że do kwietnia. Mało nas to jednak interesuje i już teraz zapowiadamy, że bez względu na wszystko, otworzymy nową restaurację dla naszych Gości w lutym. Możesz rozpocząć, rządowy kaleko umysłowy, mobilizację służb - głosi wpis na oficjalnym profilu restauracji.

Jak udało nam się ustalić, wielu właścicieli lokali gastronomicznych w Kielcach rozważa możliwość ponownego otwarcia się na klientów.

CZYTAJ: Kowalski czy Nowak? Te nazwiska są najpopularniejsze w Świętokrzyskiem!

Dziecko wypadło z okna trzeciego piętra kamienicy