Zima ZASKOCZYŁA drogowców? Kieleckie ulice SPARALIŻOWANE! [ZDJĘCIA]

2021-01-13 12:29

Obfite opady śniegu w środowy ranek sprawiły, że ulice Kielc są niemal sparaliżowane! Aby przejechać przez miasto, trzeba liczyć się z przymusowym postojem w korku. Tylko do godziny 9:00 kieleccy policjanci odnotowali aż 15 kolizji! - Kierowco pamiętaj, że oprócz systemów bezpieczeństwa w które wyposażony jest twój pojazd aby pomóc Ci w bezpiecznym podróżowaniu, Musisz również pamiętać o włączeniu myślenia i przewidywaniu ewentualnych konsekwencji twojego nie do końca przemyślanego zachowania na drodze - apeluje kielecka drogówka.

Kielce są zakorkowane na trasach wlotowych do miasta niemal we wszystkich kierunkach: od Krakowa i Chęcin, od Buska i Morawicy, od Piekoszowa, od Opatowa, od Skarżyska, od Piotrkowa i Końskich. Wielu mieszkańców miasta raportuje ponadto o sporych problemach podczas jazdy w mieście. Trudna sytuacja jest m.in na kieleckim Białogonie, a także w centrum. Policjanci od wtorkowego wieczoru do środowego poranku odnotowali aż 15 kolizji na terenie miasta. Ważnym jest, by pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

CZYTAJ: Kowalski czy Nowak? Te nazwiska są najpopularniejsze w Świętokrzyskiem!

- Aby bezpiecznie rozpocząć i zakończyć podróż koniecznie oczyść szyby i światła w pojeździe usuwając zalegający na nich śnieg oraz szron aby widzieć i być widocznym. Ważne jest również zadbanie o zimowy płyn do spryskiwaczy oraz sprawdzenie stanu piór wycieraczek samochodowych. Ważnym aspektem bezpieczeństwa są opony zimowe, które pomagają Ci lepiej kontrolować tor jazdy i wpływają na warunki zatrzymanie pojazdu - apelują policjanci z kieleckiej drogówki.

Również wiele linii autobusowych odnotowało nawet kilkunastominutowe opóźnienia. Na czas nie przyjechały pojazdy linii: 2, 9, 12, 19, 27, 28, 29, 31, 32, 45 i 47.

ZOBACZ TEŻ: Atak zimy w Kielcach! Zobacz, do kiedy będzie padał śnieg [PROGNOZA POGODY]

Express Biedrzyckiej - Władysław Kosiniak-Kamysz: Dworczyk to jedyny sprawny minister