Autobus miejski potrącił 83-latka na pasach. Mężczyzna zmarł. Policja szuka świadków!

2021-11-15 10:49

Kieleccy policjanci poszukują świadków wypadku, do którego doszło 15 października 2021 roku. 83-letni mężczyzna został potrącony na pasach dla pieszych przez autobus miejski. Senior trafił do szpitala, gdzie zmarł dwa tygodnie później. Osoby, które widziały tragiczne w skutkach zdarzenie, są proszone o kontakt, można zgłaszać się osobiście do Wydziału do spraw Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym przy ulicy Kołłątaja 4 lub dzwonić pod numer 47-802-37-20.

Do wypadku doszło 15 października wczesnym popołudniem. Policjanci do tej pory ustalili, że miejski autobus prowadzony przez 50-latka, skręcając z Zagórskiej w Tarnowską potrącił na pasach 83-letniego pieszego. Poszkodowany emeryt trafił do szpitala, gdzie niestety zmarł. Lekarze przekazali informację o jego zgonie 1 listopada.

Dokładne okoliczności wypadku nie są jeszcze jasne. W związku z tym policjanci wystosowali ważny apel.

- Wszystkie osoby, które były świadkami opisywanego wypadku, są proszone o kontakt z Wydziałem d/s Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym, osobiście w Kielcach ul. Kołłątaja 4, telefonicznie pod numerami 47 802 3720 bądź z dowolną jednostką Policji - apeluje Karol Macek, oficer prasowy policji z Kielc.

Wypadek, ul. Gołkowska.