Chcesz ZMIENIĆ KIELCE? Zagłosuj w Kieleckim Budżecie Obywatelskim

2019-10-09 10:02
Urząd Miasta Kielce
Autor: ToM

W środę o północy rozpoczęło się głosowanie na projekty zgłoszone w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2020. Mieszkańcy Kielc mają okazję na wybór ciekawych projektów, które mają szansę zmienić miasto. Głosowanie potrwa dwa tygodnie.

Do udziału w głosowaniu uprawniony jest każdy mieszkaniec stolicy woj. świętokrzyskiego, osoby poniżej 16 roku życia muszą posiadać pisemną zgodę rodzica lub opiekuna. Każda osoba może zagłosować tylko jeden raz.

Najszybszym sposobem na oddanie głosu jest wizyta na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego za pomocą tego odnośnika, ale są też inne rozwiązania.

- Osoby, które nie mają dostępu do internetu, a będą chciały skorzystać z tej formy głosowania, mogą to zrobić w Urzędzie Miasta Kielce przy ul. Strycharskiej 6 i Rynek 1. W tym celu w Biurach Obsługi Interesanta przygotowano stanowiska komputerowe – informuje w rozmowie z Radiem Eska Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc.

Kielczanie, którzy preferują tradycyjny sposób oddawania głosu powinni wydrukować i uzupełnić kartę, a potem wysłać korespondencję na adres:

Urząd Miasta Kielce, ul. Strycharska 6, 25-659 Kielce z dopiskiem "Budżet Obywatelski" 

Ponadto w  Biurach Obsługi Interesanta w magistracie przy Rynku przy ul. Strycharskiej oraz w Biurze Obsługi Miejskiego Urzędu Pracy przy ul. Szymanowskiego postawiono specjalne urny, do których mieszkańcy miasta mogą wrzucać karty z wybranym przez siebie projektem.

Kompletna lista dopuszczonych do głosowania projektów znajduje się na stronie internetowej www.bo.kielce.eu.

– Głosować można na maksymalnie pięć projektów nieinwestycyjnych, trzy projekty inwestycyjne małe oraz jeden projekt inwestycyjny duży. Wybór następuje przez wpisanie indywidualnych identyfikatorów projektów na karcie do głosowania – tłumaczy w rozmowie z Radiem Eska Tomasz Porębski.

Głosowanie zakończy się 23 października, pięć dni później nastąpi ogłoszenie wyników.