Chciał ZASTRZELIĆ swojego młodszego BRATA? Dramatyczny finał alkoholowej libacji!

2021-04-13 22:10
Chciał ZASTRZELIĆ swojego młodszego BRATA? Dramatyczny finał alkoholowej libacji!
Autor: Świętokrzyska Policja Chciał ZASTRZELIĆ swojego młodszego BRATA? Dramatyczny finał alkoholowej libacji!

Do prawdziwego dramatu doszło podczas libacji alkoholowej na terenie położonych w powiecie koneckim Radoszyc. Rozmowa 44-letniego mężczyzny i jego o 12 lat młodszego brata przerodziła się w kłótnię, a pijany i rozjuszony 44-latek w pewnym momencie chwycił za broń pneumatyczną, po czym otworzył ogień do własnego brata! Zszokowany i ranny w ramię 32-latek wydostał się spod ostrzału, uciekł na podwórze i o wszystkim natychmiast poinformował policję. Funkcjonariusze stwierdzili, że sprawca bratobójczego ataku miał 2 promile alkoholu we krwi. Niebawem jego zachowanie rozliczy sąd.

Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, przekazał PAP, że do zdarzenia doszło w niedzielę. Policjanci z Radoszyc zostali wezwani do jednej z miejscowości na terenie gminy, gdzie miało dojść do awantury pomiędzy nietrzeźwymi braćmi.

CZYTAJ TEŻ: Kielce: SZOK po próbie porwania chłopca na osiedlu. INTERWENCJA u Zbigniewa Ziobry!

Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że mężczyźni pokłócili się, w pewnym momencie jeden z nich wyjął broń pneumatyczną i zaczął strzelać do młodszego brata, raniąc go w ramię. Zaatakowany 32-latek wybiegł z domu i natychmiast poinformował mundurowych.

Wezwani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali napastnika. Badanie stanu trzeźwości 44-latka wykazało ponad 2 promile alkoholu. Ponadto podczas przeszukania mieszkania, w którym przebywał podejrzany, policjanci zabezpieczyli wiatrówkę wraz ze śrutem, broń gazową oraz porcję białego proszku wstępnie zidentyfikowanego jako amfetamina.

CZYTAJ TEŻ: Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie w Kielcach ruszają! Rząd WYDAŁ na to aż 1,3 mln zł!

Mężczyzna trafił do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu zastosowano wobec niego policyjny dozór. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. (PAP)

Olsztyn. Pijany 61-latek przewrócił się motorowerem na jezdnię