Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie w Kielcach ruszają! Rząd WYDAŁ na to aż 1,3 mln zł!

2021-04-13 20:35
Hala Legionów w Kielcach
Autor: Paweł Cieśla Staszek_Szybki_Jest Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Boksie w Kielcach ruszają! Rząd WYDAŁ na to aż 1,3 mln zł!

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie w Kielcach. W kieleckiej Hali Legionów po raz pierwszy w historii odbędzie się impreza rangi mistrzowskiej w boksie amatorskim. Mistrzostwa zostały oficjalnie zainaugurowane przez prezydenta światowej federacji boksu amatorskiego AIBA Umara Kremlowa. Do Kielc przyjechała prawdziwa rzesza młodych sportowców - około 500 zawodników i zawodniczek z ponad 50 krajów na całym globie. Organizacja imprezy była możliwa dzięki rządowemu wsparciu w kwocie 1,3 mln zł. Pytanie tylko czy mieszkańcy miasta nie woleliby przeznaczyć podobnej sumy na długo wyczekiwaną modernizację Hali Legionów, której możliwości stają się za małe jak na potrzeby tak znakomitej drużyny jak Łomża Vive Kielce.

O organizację mistrzostw ubiegało się kilkanaście krajów. Ostatecznie w walce o imprezę liczyły się dwa: egzotyczna z naszej perspektywy Nikaragua i Polska. Jak podkreślał prezes Polskiego Związku Bokserskiego Grzegorz Nowaczek, organizację mistrzostw ułatwiło wsparcie władzom AIBA w kwocie 500 tysięcy franków szwajcarskich, czyli ok. 2 mln zł. Niebagatelne pieniądze wyłożył też rząd - sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Anna Krupka zdradziła, że z kont resortu na wsparcie mistrzostw przelano 800 tysięcy złotych, a decyzją premiera Mateusza Morawieckiego 500 tysięcy złotych wydano z rezerwy ogólnej. Wcześniej kielecki poseł KO Michał Braun zarzucał Krupce, że ta niewiele robi dla Kielc, jako przykład podając właśnie Halę Legionów, która - mimo zapowiedzi m.in. europosła PiS Dominika Tarczyńskiego - miała zostać rozbudowana.

CZYTAJ TEŻ: Tragiczna śmierć 27-letniego motocyklisty w Chęcinach. WZRUSZAJĄCE pożegnanie

Teraz Anna Krupka chwali się, że organizacja imprezy rangi mistrzowskiej w amatorskiej, a w dodatku w rywalizacji młodzieżowej to "znakomita promocja Kielc". Pytanie tylko czy sami kielczanie nie woleliby przeznaczyć tej sumy właśnie na modernizację areny zmagań drożyny Łomża Vive Kielce, a nie relatywnie mało popularną, acz olimpijską dyscyplinę.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kielce: SZOK po próbie porwania chłopca na osiedlu. INTERWENCJA u Zbigniewa Ziobry!

W rywalizacji weźmie udział 413 zawodników i zawodniczek z 52 krajów świata. Impreza potrwa od wtorku do przyszłego piątku, poprzednim gospodarzem mistrzostw był Budapeszt.

Rodzice dali dwunastolatkowi motor, przejechał ośmiolatkę