Darczyńcy zebrali ponad 6 milionów, operacji Hani Terleckiej NIE BĘDZIE! Co teraz?

2020-01-27 15:40
Hania Terlecka
Autor: Siepomaga.pl Hania z Kielc walczy z nowotworem. Operacji w USA nie będzie!

Zaskakującą informację podał ojciec Hani Terleckiej! Celem zbiórki wcale nie był wyjazd na operację dziewczynki do USA, tylko na długie i skomplikowane leczenie za "wielką wodą"! 18-miesięczne dziecko od początku miało być leczone w ten sposób, żadnej ingerencji chirurgicznej nie będzie. Kiedy Hania wyleci do USA i jakie leczenie ją czeka?

Jeżeli na ostatniej prostej nie będzie komplikacji, mała Hania Terlecka już niebawem, 28 stycznia, wyleci za ocean. Stawką dalekiej podróży jest życie maleństwa. Walka nie będzie łatwa i potrwa długo - dziewczynka będzie pod opieką profesora Jonathana L. Finleya ze szpitalu pediatrycznego w Ohio.

Malutka dziewczynka nie będzie operowana w USA, po zebraniu kwoty rodzice postanowili zdementować pojawiające się wcześniej informacje.

Jak podkreślają rodzice, celem zbiórki od początku było specjalistyczne leczenie chemioterapią celowaną.

- Hania operację już miała - tutaj w Polsce. Guz został wycięty, ale pojawiły się przerzuty, dlatego jedyną metodą leczenia jest niezwykle mocna chemia celowana - wyjaśnia na łamach "Echa Dnia" ojciec Hani.

Nieprawdą jest również informacja, jakoby chore maleństwo miało lecieć do USA rządowym samolotem, w rzeczywistości poleci tak zwaną podniebną karetką, w której będzie doświadczona ekipa lekarzy i wyposażenie jak na OIOM-ie. Leczenie będzie długie i skomplikowane, potrwa przynajmniej pół roku.

Koszt tego wylotu to aż 100 tys. dolarów!

6 procent z zebranych ponad 6 milionów trafi na konto fundacji Się Pomaga. 

Wojna z ciężką chorobą o życie Hani wciąż trwa, teraz rozpoczyna się długa i decydująca bitwa!