Dwie osoby zaginęły w zalewie w Sielpi! Wyskoczyli z rowerów wodnych i nie wypłynęli!

i

Autor: Ratownictwo Powiatu Ostrowieckiego / Facebook Dwie osoby zaginęły w zalewie w Sielpi! Wyskoczyli z rowerów wodnych i nie wypłynęli!

Dwie osoby zaginęły w zalewie w Sielpi! Wyskoczyli z rowerów wodnych i nie wypłynęli!

2021-06-21 8:28

W Sielpi trwają poszukiwania dwóch mężczyzn, którzy w niedzielę wyskoczyli z rowerków wodnych do zalewu i już nie wypłynęli. Pierwszy zaginiony to 39-latek, który zniknął pod wodą wczesnym popołudniem, drugi to 28-latek, młodszy z mężczyzn zaginął w zalewie w godzinach wieczornych. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza prowadzona przez strażaków, ale niedzielne poszukiwania topielców nie przyniosły skutku, akcję przerwano ok. godz. 22:00. Obaj mężczyźni zaginęli w toni wody w odległości zaledwie 100 metrów od siebie. Działania wznowiono w poniedziałek około godziny 9:00. Czekamy na dalsze komunikaty ratowników.

Do dwóch wypadków w Sielpi doszło niezależnie, oba zdarzenia łączą jednak podobne okoliczności - mężczyźni zaginęli w toni wody po tym, jak zdecydowali się zeskoczyć z rowerków wodnych, a zamiast tego starali się dopłynąć do brzegu korzystając jedynie z siły własnych mięśni. Już wiadomo, że obaj przeszacowali własne możliwości. 39-latek zaginął wczesnym popołudniem. Mężczyzna pływał rowerkiem wodnym wraz z trzema znajomymi, ale zniknął pod wodą po tym, jak nagle wyskoczył, chcąc dopłynąć do brzegu samodzielnie. Akcja poszukiwawcza rozpoczęła się po godz. 14:00, na miejscu stawili się strażacy wraz z łodzią motorową.

CZYTAJ TEŻ: Świętokrzyskie: Groźny wypadek na obwodnicy Daleszyc. Wśród rannych są dzieci!

W godzinach wieczornych doszło do kolejnego zaginięcia, okoliczności były bardzo podobne. 28-letni mężczyzna zszedł z rowerka wodnego i próbował dopłynąć do wysepki na zalewie. Rozpoczęła się akcja poszukiwawcza, na pomoc ruszyli ci sami strażacy, którzy usiłowali odnaleźć starszego z zaginionych. Wykorzystano sonar, Nurkowie przez dwie godziny przeszukiwali dno zalewu, niestety bez żadnych rezultatów. Ok. godziny 22:00 akcja została przerwana, poszukiwania zostały wznowione w poniedziałkowy poranek, ok. godz. 9:00. W akcji biorą udział strażacy z Końskich oraz druhowie-ochotnicy z Rudy Malenieckiej, Wilczkowic i Dziebałtowa.

Strzelanina na Targówku. Aktorzy z bronią w ręku!