Dzielny Bruno Słowiński z Końskich opuścił szpital. Rodzina dziękuje za wsparcie

i

Autor: Facebook/Dzielny Bruno Bruno Słowiński z rodzicami podczas pobytu w szpitalu w Barcelonie.

Przeszedł operację w Barcelonie

Dzielny Bruno walczy z chorobą. Opuścił już szpital. Rodzina dziękuje za wsparcie

2023-03-22 11:43

Malutki Bruno Słowiński z Końskich, u którego zdiagnozowano złośliwy nowotwór, wyszedł ze szpitala. Chłopiec i jego najbliżsi przeszli ostatnio wiele trudnych momentów...

U małego Bruna zdiagnozowano złośliwy nowotwór w brzuszku - neuroblastomę. Tamta wiadomość całkowicie odmieniła dotychczasowe życie dziecka i jego najbliższych.

Operacja w Barcelonie

Pod koniec grudnia chłopiec przeszedł operację w szpitalu w Barcelonie, tamtejsi lekarze wycięli mu 80 procent guza. W pomoc chłopcu zaangażowało się w ostatnich miesiącach mnóstwo mieszkańców Końskich, tamtejszego powiatu, województwa świętokrzyskiego i nie tylko. Na rzecz małego Bruna odbywało się wiele akcji charytatywnych i zbiórek, koncertów, pomagali sportowcy, ludzie kultury, politycy, przedsiębiorcy, ciężko wymienić wszystkich.

Kiedy chłopiec z rodzicami przebywał już w szpitalu w stolicy Katalonii, miał niecodziennych gości. To piłkarze FC Barcelona na czele z Robertem Lewandowskim! O tym spotkaniu pisaliśmy tutaj: Robert Lewandowski i piłkarze FC Barcelony odwiedzili chorego Bruna Słowińskiego z Końskich!

Skutki uboczne

Bruno przez ostatnie miesiące przebywał pod opieką lekarzy w Barcelonie, towarzyszyli mu rodzice: Agata i Mariusz Słowińscy. Ie brakowało też trudnych momentów. Były kłopoty z utrzymaniem właściwego poziomu ciśnienia tętniczego, skutkiem ubocznym chemioterapii były biegunki, stąd też Bruno kilka razy trafiał na pogotowie.

- Czas wykorzystujemy na zabawę, oprócz czytania i oglądania bajek, Bruno polubił karty i grę w „Piotrusia”, które sprawiają wiele radości - pisali rodzice na facebookowej stronie Dzielny Bruno.

Bruno Słowiński na półmetku leczenia

Dwa dni temu poinformowali, że chłopiec opuścił już szpital. Nadal czeka go leczenie.

- Po zakończeniu leczenia w Barcelonie kolejnym etapem walki o życie jest podanie specjalnej szczepionki przeciwko wznowie w USA. Dzięki jej podaniu organizm synka będzie produkować przeciwciała - jeśli w organizmie pojawią się komórki nowotworowe, zostaną automatyczne zniszczone. Jest to etap konieczny do wyzdrowienia, bo neuroblastoma to nowotwór, który powraca niestety bardzo często. Musimy pamiętać, że każda wznowa daje mniejsze szanse na wyleczenie, na życie... - piszą rodzice Bruna.

Nadal można pomóc chłopcu, wpłacają pieniądze na jego leczenie. Zbiórka odbywa się do 13 kwietnia tego roku na stronie internetowej siepomaga.pl, szczegóły tutaj: Bruno walczy o życie! Połowa leczenia za nami

Źródło: Dzielny Bruno Słowiński z Końskich opuścił szpital. Rodzina dziękuje za wsparcie
Nasi Partnerzy polecają