Google Doodle. Wyszukiwarka zmienia grafikę z okazji EURO 2020! Kiedy gra Polska?

2021-06-11 18:02 Tomasz Majta
Google Doodle. Wyszukiwarka zmienia grafikę z okazji EURO 2020! Kiedy gra Polska?
Autor: Google Google Doodle. Wyszukiwarka zmienia grafikę z okazji EURO 2020! Kiedy gra Polska?

Początek Euro 2020 już lada moment, a w pierwszym meczu zmierzą się ze sobą drużyny Turcji oraz Włoch. Czy Gianluigi Donnarumma zatrzyma Hakana Çalhanoğlu? Okaże się już dziś wieczorem, początek meczu o godz. 21:00. Z okazji mistrzostw Europy najpopularniejsza przeglądarka internetowa przygotowała wyjątkową grafikę Google Doodle, a my przedstawiamy podstawowe informacje na temat pierwszego meczu Turcja-Włochy i całego turnieju. Z tego artykułu dowiesz się również, kiedy i gdzie mecze na Euro 2020 rozegra reprezentacja Polski w piłce nożnej.

EURO 2020 odbędzie się rok później niż planowano, tegoroczne mistrzostwa odbędą się w 11 różnych miastach w całej Europie, od Londynu aż po położone na pograniczu Europy i Azji Baku. W pierwszym meczu Turcja podejmuje drużynę Włoch, pierwszy z zespołów ma w składzie wielu młodych i zdolnych zawodników, a Italia to klasowy zespół, naszpikowany graczami na wysokim poziomie, by wspomnieć choćby Giorgio Chielliniego, Ciro Immobille, Jorginho czy wyżej wymienionego Donnarummę. Gwiazdą drużyny znad Bosforu jest kreatywny pomocnik Hakan Çalhanoğlu, w składzie jest wielu młodych i zdolnych piłkarzy, ale znalazło się też miejsce dla doświadczonego i niezwykle skutecznego napastnika Buraka Yılmaza. Początek pierwszego meczu EURO 2020 już w dzisiaj o godzinie 21:00. 

Mecz zostanie rozegrany na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, spotkanie poprowadzi Holender Danny Makkelie.

EURO 2020. Kiedy gra Polska?

Reprezentacja naszego kraju rozegra pierwszy mecz przeciwko Słowacji w poniedziałek 14 czerwca o godzinie 18:00 w Sankt Petersburgu. Nasza reprezentacja gra w grupie E. Oto kolejne mecze:

  • 19 czerwca: Hiszpania – Polska (21:00, Sewilla)
  • 23 czerwca: Szwecja – Polska (18:00, Sankt Petersburg)

Od wyników meczów grupowych zależy dalszy turniejowy los naszej drużyny. Po ewentualnym awansie z pierwszego miejsca trafimy na drużynę, która w swojej grupie zajęła 3. miejsce. Jeśli Polska zajmie drugie miejsce, zagra z drugą drużyną grupy D.

"Pora na UEFA Euro 2020! Podstawowy turniej dla fanów piłki nożnej na całym świecie od 1960 roku, w tym roku po raz pierwszy w historii 51 edycji imprezy odbędzie się w miastach-gospodarzach w całej Europie - łącznie jedenastu! Rozpoczyna się meczem Turcji z Włochami w największym obiekcie sportowym w Rzymie: Stadio Olimpico. Kto zatem zostanie nazwany mistrzem Euro 2020 i zabierze do domu tegoroczne trofeum Henri Delaunaya? Oglądaj przez następny miesiąc, aby się dowiedzieć. Powodzenia dla wszystkich rywalizujących drużyn!" - czytamy na stronie Google Doodle.

Google Doodle. Co to jest?

Google Doodle to okolicznościowa grafika, która okresowo pojawia się w miejsce loga wyszukiwarki. Google Doodle nawiązuje do ważnych osobistości, świąt, rocznic czy wydarzeń. Początkowo Doodle były prostymi modyfikacjami loga, które polegały na dodaniu do logotypu różnych elementów graficznych, z czasem jednak wzory modyfikowano coraz bardziej, aż wreszcie logo wyszukiwarki Google stało się niemal niewidoczne.

Polska wyjdzie z grupy na Euro 2021? My już wiemy! Najlepsi obstawiacze wytypowali dla nas wyniki meczów [WIDEO].