Jest wyrok dla KSIĘDZA! Zabił w wypadku KOMENDANTA policji!

2020-06-05 7:35 ToM
Rok więzienia dla KSIĘDZA! ZABIŁ w wypadku komendat policji!
Autor: Świętokrzyska Policja Rok więzienia dla KSIĘDZA! ZABIŁ w wypadku komendat policji!

Ksiądz z Bochni, 54-letni Ryszard P., został skazany na rok więzienia w zawieszeniu za spowodowanie śmiertelnego wypadku, w którym zginął komendant policji ze śląskiego Mikołowa. Do tragedii doszło na drodze w Wełninie koło Buska-Zdroju. Ksiądz nie przyznawał się do winy. Wyrok zapadł w kieleckim sądzie rejonowym.

Przypomnijmy - tragiczne zdarzenie rozegrało się 8 lipca 2019 roku w Wełninie na skrzyżowaniu. Ksiądz Ryszard P. siedział za kierownicą samochodu i jadąc w stronę Sandomierza, chciał skręcić w lewo, ale podczas manewru uderzył w motocykl. Jednoślad prowadził Krzysztof Skowron, komendant powiatowy policji w Mikołowie.

Natychmiast rozpoczęła się reanimacja, ale życia funkcjonariusza nie udało się uratować.

54-letni ksiądz Ryszard P. usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Duchowny nie przyznał się do winy, zastosowano wobec niego poręczenie majątkowe. Groziło mu nawet 8 lat za kratkami! Ostatecznie sąd wydał dużo łagodniejszy wyrok. Duchowny dostał karę jednego roku pozbawienia wolności, ale do więzienia nie trafi, ponieważ sąd zdecydował się zawiesić wykonanie wyroku warunkowo na 3 lata. Przez ten czas ksiądz Ryszard P. będzie pod dozorem kuratora.

Musi też zapłacić po 5 tysięcy zł odszkodowania członkom rodziny zmarłego komendanta.

W momencie tragicznego wypadku sprawca był trzeźwy, nie przekroczył prędkości. Do zderzenia, a w konsekwencji śmierci komendanta na motocyklu doszło wskutek braku należytej ostrożności księdza.

Nie wiedzieli, że w garażu mieli kradzione auto!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.