Kielce: Ogromna dostawa broni na walkę z koronawirusem!

2020-05-30 11:56 Krzysztof Wójcik
Kieleckie szpitale otrzymały kolejne środki dezynfekcyjne i ochronne
Autor: Pixabay Kieleckie szpitale otrzymały kolejne środki dezynfekcyjne i ochronne

To już kolejna dostawa środków ochronnych i dezynfekcyjnych, jaką otrzymały kieleckie placówki medyczne. Wojewoda Świętokrzyski rozdysponował je pomiędzy szpitale, ratowników i pozostałe instytucje zdrowia, których pracownicy najbardziej narażeni są na kontakt z wirusem.

Przekazane środki przede wszystkim trafią w ręce personelu szpitala jednoimiennego. Otrzymają je również pozostałe szpitale z oddziałami zakaźnymi, a także przychodnie, pogotowia, zakłady opieki zdrowotnej i zespoły ratowników medycznych.

ZOBACZ >> Zakupów z transportem cała paka? Napisz do Osiedlaka!

Lekarze, ratownicy, pielęgniarki i pozostały tzw. biały personel to osoby, które codziennie mierzą się ze skutkami epidemii, stają oko w oko z bezpośrednim zagrożeniem. Wszystko po to, aby ratować życie i zdrowie pacjentów, nierzadko narażając przy tym własne.

Placówki otrzymały ponad 300 tysięcy sztuk rozmaitego sprzętu ochronnego oraz dezynfekcyjnego. To m.in. maseczki, rękawiczki, przyłbice, gogle i kombinezony, ale także płyny przeznaczone do dezynfekcji czy namioty i osłony medyczne.

Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz rozdysponował już w sumie ponad 2,5 mln sztuk podobnych narzędzi i akcesoriów.

Część z wymienionych środków trafi także do domów pomocy społecznej oraz wszystkich szkół podstawowych na terenie województwa świętokrzyskiego.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.