Kielce: Pospolite ruszenie w armii? Ponad setka OCHOTNIKÓW na Bukówce!

2020-01-08 15:33 ToM
Kielce: Pospolite ruszenie w armii? Ponad setka OCHOTNIKÓW na Bukówce!
Autor: Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach Kielce: Pospolite ruszenie w armii? Ponad setka OCHOTNIKÓW na Bukówce!

110 ochotników bierze udział w pierwszym w tym roku szkoleniu przygotowującym do służby wojskowej w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na kieleckiej Bukówce. Szkolenie rozpoczęło się we wtorek.

Chęć służby Ojczyźnie, sprawdzenie swoich możliwości, a także tradycje rodzinne- oto powody, które skłaniają ochotników do wstąpienia w szeregi armii. Szkolenie na kieleckiej Bukówce rozpoczęło się 7 stycznia, potrwa przez trzy miesiące.

Rekruci, którzy pomyślnie ukończą szkolenie, otrzymają stopień szeregowego. Szkolenie w Kielcach to przygotowanie do zawodowej służby lub wstąpienia do Narodowych Sił Rezerwowych. 

Uroczysta przysięga nowego "narybku" odbędzie się 22 lutego, a zakończenie szkolenia zaplanowano na 27 marca.

Zajęcia, które rekruci właśnie rozpoczęli będą krótkotrwałe, ale intensywne. Młodzi żołnierze przejdą kompleksowe szkolenie, które uczyni z nich dobrych wojaków.

- Przed ochotnikami trzy intensywne miesiące szkolenia, podczas których wezmą udział w zajęciach między innymi z zakresu regulaminów, zasad żołnierskiego zachowania, taktyki oraz szkolenia strzeleckiego - podkreśla dowódca plutonu ppor. Marcin Zygmunt.