Kielce: Trzy zarzuty, w tym próba porwania dziecka. WAŻNA DECYZJA sądu wobec 31-latka

Areszt, więzienie
Autor: Pixabay Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczenia kraju wobec 31-letniego kielczanina, podejrzanego o próbę uprowadzenia dziecka.

Sąd Rejonowy w Kielcach zastosował dozór policyjny i zakaz opuszczenia kraju wobec 31-letniego kielczanina, podejrzanego o próbę uprowadzenia dziecka. Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczny areszt. – Sąd Rejonowy uznał, że środki wolnościowe są wystarczające dla zabezpieczenia właściwego przebiegu postępowania przygotowawczego. Na podejrzanego nałożono dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju – powiedział PAP Tomasz Durlej, rzecznik kieleckiego sądu. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura będzie odwoływać się od decyzji sądu. Mężczyźnie grozi kara do 20 lat więzienia.

31-letni Michał K. jest podejrzany o próbę uprowadzenia dziecka i rozbój. Do zdarzenia miało dojść w czwartek, 8 kwietnia na osiedlu Ślichowice. Śledczy ustalili, że mężczyzna miał dokonać rozboju na 22-latku – rzucić go na ziemię i zabrać mu telefon.

Ponadto usiłował przy użyciu przemocy pozbawić wolności kolejnego, tym razem małoletniego pokrzywdzonego, poprzez umieszczenie go w bagażniku swojego samochodu – informował Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Tego samego dnia zgłoszenie w tej sprawie wpłynęło na policję i po kilku godzinach funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego.

W niedzielę prokurator przedstawił Michałowi K. trzy zarzuty - rozboju, usiłowania pozbawienia wolności małoletniego oraz naruszenia nietykalności cielesnej kolejnego małoletniego. – Przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzuconych mu czynów i złożył wyjaśnienia – dodał Prokopowicz. Na razie nie wiadomo, czy prokuratura będzie odwoływać się od decyzji sądu. Mężczyźnie grozi do 20 lat pozbawienia wolności.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kielce. Awantura na osiedlu! Próba PORWANIA dwóch chłopców na Ślichowicach?

Sławomir Nowak po wyjsciu z aresztu śledczego na warszawskiej bialolece