Kielecka młodzież masowo WYPISUJE SIĘ z lekcji religii! Najwięcej w "Żeromie"

2021-02-01 13:01
Kielecka młodzież masowo WYPISUJE SIĘ z lekcji religii! Najwięcej w Żeromie
Autor: Pixabay Kielecka młodzież masowo WYPISUJE SIĘ z lekcji religii! Najwięcej w "Żeromie"

Kielecka młodzież coraz bardziej laicka! Już co trzeci licealista zdecydował o wypisaniu się z lekcji religii, najwięcej w LO im. Stefana Żeromskiego, gdzie na religie nie uczęszcza aż 448 spośród 835 uczniów! Z lekcji religii zrezygnowali też uczniowie techników, najwięcej w Zespole Szkół Informatycznych.

Jak wynika z danych Urzędu Miasta w I LO im. Żeromskiego z lekcji religii wypisało się aż 448 osób, w II LO im. Śniadeckiego – 407 osób, a w V LO im. Ściegiennego – 357 osób. "Żerom" to zdecydowanie najbardziej laicki ogólniak w mieście. Ponad połowa uczniów zdecydowała o niechodzeniu na lekcje religii, szkoła liczy bowiem 835 żaków. Religijnych uczniów ubywa też w kieleckich technikach. W Zespole Szkół Informatycznych z katechezy wypisały się 334 osoby.

ZOBACZ TEŻ: WOŚP 2021. Tyle pieniędzy zebrano w Kielcach podczas 29. Finału!

Zmniejszająca się liczba uczniów uczęszczających na religię sprawiła, że w Radzie Miasta zaczęto szukać oszczędności.

- Zwracam się z prośbą o przeanalizowanie możliwości połączenia lekcji religii w kilku klasach w jednej szkole w przypadku, jeżeli suma uczniów zainteresowanych takimi lekcjami w jednym roczniku nie przewyższa około 35 osób. Proszę także o informację, jakie oszczędności mogłoby wygenerować takie działanie. Proszę o informację, ile obecnie kosztuje miasto prowadzenie lekcji religii katolickiej, ile uczniów korzysta z lekcji etyki i jakie są ich koszty oraz ile uczniów korzysta z lekcji religii innych wyznań i jakie są ich koszty - podkreśla radny KO Michał Braun w swojej interpelacji.

Władze miasta na tę chwilę jeszcze nie odpowiedziały na interpelację radnego.

ZOBACZ: Ewakuacja pociągu pod Włoszczową! W akcji strażacy!

#otwieraMY - branża fitness czeka na klientów