Kłusownicy spod Staszowa złapani w akcji! W lesie porcjowali sarnę, która skonała we wnykach!

2021-01-22 8:57 tom
Kłusownicy spod Staszowa złapani w akcji! W lesie porcjowali sarnę, która skonała we wnykach!
Autor: Pixabay Kłusownicy spod Staszowa złapani w akcji! W lesie porcjowali sarnę, która skonała we wnykach!

Dwaj mężczyźni podejrzewani o kłusownictwo zatrzymani przez policjantów ze Staszowa. Obaj zostali zauważeni przez leśników, gdy porcjowali w lesie sarnę, jeden z nich od razu został ujęty, kolejny "wpadł" po kilku godzinach. Policjanci ustalili, że mężczyźni rozkładali wnyki na terenie lasu, w jedną z pułapek wpadła sarna, którą kłusownicy usiłowali podzielić na miejscu.

Kłusownicy zostali zauważeni przez leśników na leśnych połaciach na terenie miejscowości Suchowola, kiedy dzielili upolowaną zdobycz. Jeden z mężczyzn został od razu ujęty przez leśników, drugi zdołał uciec. Jego kompan usiłował dość mgliście się tłumaczyć - początkowo utrzymywał, że wraz z kolegą przechadzali się po lesie i zauważyli martwą sarnę, a następnie postanowili wykroić mięso dla psów. Sprawą zajęli się policjanci z Połańca i Staszowa, gdy przybyli do lasu po sarnie ostała się praktycznie tylko skóra. Mięso zabrał kłusownik, któremu udało się uciec. Sarna skonała we wnyku, który został zastawiony przez obu mężczyzn.

ZOBACZ: Piotr Bałtroczyk WZRUSZAJĄCO o pośle Krzysztofie Lipcu z PiS. "Zaczyna mnie FASCYNOWAĆ"

Po kilku godzinach drugi z kłusowników został zatrzymany przez policję. Po nocy spędzonej w areszcie dwaj mężczyźni w wieku 52 i 56 lat przyznali się do zastawiania wnyków w lesie. Kłusownicy spod Staszowa już usłyszeli zarzuty, za polowanie przez osobę nieposiadającą uprawnień przewidziano karę nawet do pięciu lat więzienia.

CZYTAJ: Głodne dziki panoszą się po Kielcach! To wina mieszkańców?

Jak zbudować karmnik dla ptaków?