Komunia Święta 2020 w Kielcach. Czy się odbędzie? Jest decyzja biskupa!

2020-06-05 10:07 ToM
Komunia Święta/zdj. poglądowe
Autor: 46173/pixabay.com

Kielecka kuria wydała nowe zarządzenie w związku z dekretem biskupa Jana Piotrowskiego, który dotyczy organizacji I Komunii Świętych dla dzieci klas trzecich w parafiach Diecezji Kieleckiej.

Kuria wydała nowe zarządzenie w związku z decyzją rządu o kolejnym etapie odmrażania gospodarki w Polsce. Jeśli wcześniej zostało wydane zarządzenie o komunii na jesieni, ta decyzja będzie podtrzymana. Natomiast jest możliwość organizacji tej ważnej dla dzieci uroczystości 18 czerwca i w wakacje, ale tylko wskutek pisemnej prośby rodziców wszystkich dzieci. 

Oto zarządzenie biskupa:

  1. W parafiach, gdzie termin I Komunii Świętej został ustalony przez proboszcza z rodzicami i katechetami na miesiąc wrzesień lub październik, należy go podtrzymać.
  2. Po dniu 18 czerwca 2020 r. oraz w miesiącach wakacyjnych można w parafiach organizować I Komunię Świętą na wyraźną, pisemną prośbę wszystkich rodziców dzieci.
  3. Zgodnie z decyzją Biskupa Kieleckiego wydaną w dekrecie z dnia 27 marca 2020 r. zachęca się, aby przygotowanie dzieci do I Komunii Świętej odbywało się w rodzinach, które są Kościołem Domowym. Na proboszczu parafii spoczywa obowiązek zweryfikowania odpowiedniego przygotowania dzieci do spowiedzi świętej i przyjęcia I Komunii Świętej.
  4. Szanując zdrowie i życie drugiego człowieka należy wiernym przypominać o zachowywaniu odległości w kościele i zakrywaniu ust i nosa, zgodnie z wytycznymi ministerstwa zdrowia.
Express Biedrzyckiej - Gość: Kamil Bortniczuk: Jarosław Kaczyński powinien przeprosić

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.