Koprzywnica: Kąpali się w zalewie. Dostali dziwnej WYSYPKI! Toksyczna woda?

2020-08-04 9:21 ToM
Koprzywnica: Kąpali się w zalewie. Dostali dziwnej WYSYPKI! Toksyczna woda?
Autor: Hans/Pixabay Koprzywnica: Kąpali się w zalewie. Dostali dziwnej WYSYPKI! Toksyczna woda?

Co się stało z zalewem w Koprzywnicy? Osoby, które kąpały się w zbiorniku wodnym, dostały wysypki na ciele! Władze miasta i gminy podjęły decyzję o zamknięciu kąpieliska, a specjaliści sprawdzają, co było przyczyną alergii.

Zalew w Koprzywnicy został zamknięty przez władze miasta w poniedziałek, podjęto decyzję o pobraniu próbek wody do badań. U wielu kąpiących się w zalewie wystąpiły niepokojące objawy alergiczne na skórze. Zgodnie z opinią sandomierskiego sanepidu w wodzie nie stwierdzono ani bakterii e. coli, ani bakterii kałowych, co oznacza, że zalew nadaje się do kąpieli. Dopóki jednak władze miejscowości nie wyjaśnią, co było bezpośrednią przyczyną wystąpienia uczulenia u osób, które zażyły kąpieli, zalew pozostanie zamknięty.

- Informuję, że powodem zamknięcia kąpieliska w Koprzywnicy była pojawiająca się u niektórych kąpiących się alergia skórna. Jednocześnie pragnę poinformować, że woda nie posiada skażeń mikrobiologicznych, sinic. Nie stwierdza się także innych zanieczyszczeń mających wpływ na jakość wody. Jednak ze względu na bezpieczeństwo kąpiących się podjęliśmy decyzję o tymczasowym zamknięciu kąpieliska - informuje burmistrz Aleksandra Klubińska.

Prof. Simon o maseczkach: Jak ktoś nie chce nosić, niech najpierw spisze testament

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.