Koronawirus. Bogdan Wenta już jest zdrowy! Jak czuje się prezydent Kielc?

2020-11-18 12:31 tom
Bogdan Wenta
Autor: Bogdan Wenta/Facebook Bogdan Wenta

Dobre wiadomości z kieleckiego Ratusza! Po kilkunastu dniach izolacji prezydent Bogdan Wenta, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem, jest już zdrowy i wrócił do stacjonarnej pracy. - Po uzyskaniu pozytywnego testu na obecność koronawirusa, przebywaliśmy z żoną w domu. Na szczęście objawy choroby nie były u mnie silne. Chciałbym podziękować za wszystkie bardzo liczne oznaki sympatii i troski - podkreślił Bogdan Wenta.

Przypomnijmy - o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa włodarz Kielc poinformował w niedzielę, 8 listopada. Kilka dni wcześniej prezydent spotkał się z osobą zakażoną, wynik tylko potwierdził przypuszczenia. Na szczęście od samego początku Bogdan Wenta czuł się dobrze, dalej pracował, choć oczywiście w trybie zdalnym. Po niespełna dwóch tygodniach zakażenie koronawirusem jest tylko przykrym wspomnieniem. Ozdrowiały prezydent ze wzruszeniem dziękuje za troskę, jaką otoczyli go mieszkańcy Kielc.

- Chciałbym podziękować za wszystkie bardzo liczne oznaki sympatii i troski, życzenia powrotu do zdrowia, które otrzymywałem i wciąż jeszcze otrzymuję. Życzliwość i pozytywna energia, którą sobie okazujemy, może być dodatkowym lekarstwem w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Ale szczególnego znaczenia nabiera dobrosąsiedzka pomoc. Otrzymaliśmy z żoną mnóstwo jej oznak. Mimo potencjalnego zagrożenia, zgłaszało się do nas wiele osób gotowych do robienia codziennych zakupów czy dostarczenia potrzebnych lekarstw - podkreśla Bogdan Wenta.

Prezydent jednocześnie zapewnił, że władze miasta robią wszystko, by jak najszybciej wyeliminować koronawirusa w Kielcach.

Express Biedrzyckiej - Bolesław Piecha: Ja bym nie odtrąbiał sukcesu. Epidemia trwa.