Koronawirus. Szczepionki w Świętokrzyskiem. Fatalne statystyki! Gorzej tylko na Podlasiu!

2021-04-20 11:35 tom
Szczepionka AstraZeneca bezpieczna dla zdrowia. Jest nowe stanowisko EMA
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepionka AstraZeneca bezpieczna dla zdrowia. Jest nowe stanowisko EMA

Województwo świętokrzyskie jest niemal na szarym końcu pod względem liczby szczepień! W ciągu ostatniej doby w regionie wykonano 2655 szczepień przeciwko covid-19, co plasuje województwo na 15. miejscu. Mniej osób zaszczepiono jedynie na Podlasiu, a województwa lubuskie i opolskie - mniejsze pod względem liczby mieszkańców od świętokrzyskiego - mogą pochwalić się lepszym wynikiem. Najwięcej szczepień w regionie przeprowadzono na terenie Kielc - zaszczepiono tam 933 osoby.

Dotychczas w Świętokrzyskiem zaszczepiono 252 716 mieszkańców naszego regionu. Obie dawki szczepionek otrzymało natomiast 65 343 osoby. W skali całego kraju do uzyskania satysfakcjonujących wyników wciąż daleko. Jedną dawkę szczepionki dostało 9 milionów osób, ale w pełni zaszczepiono tylko niespełna 2,5 mln mieszkających w Polsce osób. Kiepsko wygląda też statystyka szczepionek w ciągu ostatniej doby. W woj. świętokrzyskim 19 kwietnia przeprowadzono 2655 szczepień. Najwięcej w Kielcach: 933, dalej uplasowały się powiaty: ostrowiecki - 332, starachowicki - 226 i jędrzejowski - 225.

NIE PRZEGAP: Koronawirus w Polsce. Ile przypadków w Kielcach i w Świętokrzyskiem [RAPORT MINISTERSTWA ZDROWIA, WTOREK, 20 KWIETNIA]

Ta statystyka oznacza, że świętokrzyskie uplasowało się niemal na końcu, jeśli chodzi o dobową liczbę szczepień! Mniej osób zaszczepiono tylko na Podlasiu! Co zastanawiające, województwa mniejsze od świętokrzyskiego pod względem liczby mieszkańców - opolskie i lubuskie - zaszczepiły 19 kwietnia więcej osób, odpowiednio 3045 i 2904.

ZOBACZ TEŻ: Ciało po pogrzebie wciąż było w kostnicy! Fatalna pomyłka w szpitalu w Staszowie?

Tymczasem podczas konferencji świętokrzyskich członków partii Porozumienie, radny radny Arkadiusz Ślipikowski przekonywał, że "trwająca pandemia powoli kończy się". Wygląda na to, że nie zapoznał się z powyższymi danymi.

Wypadek na trasie S8