Koronawirus w Świętokrzyskiem. NAJGORZEJ od początku pandemii! REKORD zachorowań i zgonów!

2020-10-14 12:17 ToM
Koronawirus w Świętokrzyskiem. NAJGORZEJ od początku pandemii! REKORD zachorowań i zgonów!
Autor: enriquelopezgarre/Pixabay Koronawirus w Świętokrzyskiem. NAJGORZEJ od początku pandemii! REKORD zachorowań i zgonów!

255 zakażeń koronawirusem i aż 9 zgonów - to środowy bilans COVID-19 w Świętokrzyskiem. Tak źle jeszcze nigdy nie było, w naszym regionie koronawirus pobił niepokojący rekord. W dalszym ciągu fatalna sytuacja panuje w Kielcach i okolicach. Najwięcej zakażonych - 46 osób - to mieszkańcy stolicy regionu, a kolejne 43 zakażonych zameldowanych jest na terenie powiatu kieleckiego.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez świętokrzyski sanepid w środę, 14 października, w regionie mamy do czynienia z najpoważniejszą sytuacją od początku pandemii. Zmarło aż 9 zakażonych koronawirusem osób! To:

  1. 87-letnia kobieta z powiatu kieleckiego,
  2. 84-letni mężczyzna z powiatu kieleckiego,
  3. 66-letni mężczyzna z Kielc,
  4. 74-letnia-kobieta z powiatu włoszczowskiego,
  5. 82-letnia kobieta z powiatu włoszczowskiego,
  6. 80-letnia kobieta z powiatu kazimierskiego,
  7. 72-letni mężczyzna z powiatu kazimierskiego,
  8. 89-letnia kobieta z powiatu pińczowskiego,
  9. 84-letniej kobieta z powiatu koneckiego.

Liczba nowych przypadków koronawirusa na terenie woj. świętokrzyskiego przeraża! W ciągu zaledwie doby stwierdzono aż 255 nowych zakażeń koronawirusem! Dotychczas najwięcej zachorowań odnotowano w sobotę, 10 października. Wtedy stwierdzono 218 przypadków COVID-19. Najwięcej infekcji - bo 46 - zdiagnozowano na terenie Kielc, kolejne 43 zakażone osoby to mieszkańcy powiatu kieleckiego. Liczne nowe przypadki stwierdzono też w powiatach: kazimierskim, jędrzejowskim, sandomierskim, koneckim, pińczowskim i starachowickim. Po kilka w powiatach buskim, skarżyskim i włoszczowskim oraz jedno na terenie pow. opatowskiego.

- W sumie na terenie województwa świętokrzyskiego stwierdzono 4041 zachorowań na COVID-19, w tym 85 zgonów oraz 1968 ozdrowień - informuje Marzena Chodakowska z biura wojewody.

Pomóżcie mi odnaleźć córkę i wnuka