Koronawirus w biurze! Pracownik ARiMR zakażony! "Płyn dezynfekcyjny ŚMIERDZI WÓDKĄ w pracy"

2020-04-09 10:35 ToM
Koronawirus w biurze! Pracownik ARiMR zakażony! Płyn dezynfekcyjny ŚMIERDZI WÓDKĄ w pracy
Autor: fot. Marcin Włodarczyk /Google Maps Koronawirus w biurze! Pracownik ARiMR zakażony! "Płyn dezynfekcyjny ŚMIERDZI WÓDKĄ w pracy"

U jednego z pracowników Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa stwierdzono zakażenie koronawirusem! Zainfekowana osoba przebywa w izolacji, ale wcześniej miała kontakt z wieloma pracownikami, których stan zdrowia jest obecnie monitorowany. Tymczasem radny Marcin Chłodnicki napisał, że zakażona osoba mogła mieć kontakt z nawet 500 osobami, a w instytucji "bezpieczeństwo mocno kulało"!

Zakażenie koronawirusem jednego z pracowników zostało potwierdzone przez agencję. Jednocześnie kielecki ARiMR podkreśla, że osoba ta nie miała kontaktu z rolnikami z regionu od 16 marca, kiedy to w biurach agencji wprowadzono ograniczenia systemowe w pracy.

"Osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem przebywa w izolacji domowej, a stan zdrowia pracowników Świętokrzyskiego Oddziału Regionalnego, którzy mieli z nią kontakt jest obecnie monitorowany. Równocześnie z zachowaniem wszystkich procedur bezpieczeństwa pracownicy oddziału zostali skierowani do wykonywania pracy w sposób zdalny, tzn. nie świadczą pracy w siedzibie oddziału" - głosi komunikat ARiMR.

Wyniki ważniejsze od zdrowia?

Do agencji od 16 marca nie przychodzili już beneficjenci, ograniczono działanie biur. Agencja wprawdzie zapewnia, że dochowano wszelkich zasad bezpieczeństwa i procedur, ale kielecki radny Marcin Chłodnicki jest przeciwnego zdania. Radny podkreśla, że zagrożenie, jakim jest koronawirus, bagatelizowano, a dla kierownictwa ważniejsze były wyniki niż zasady bezpieczeństwa i higieny. 

- Jak mówią pracownicy, którzy chcą pozostać anonimowi, bo boją się o pracę, od początku pandemii bezpieczeństwo mocno kulało, bo najważniejsze są wyniki. Jak mówią pracownicy, Agencja nie wprowadziła masek, a przywileju pracy zdalnej dostąpiła kadra kierownicza i nieliczni pracownicy - twierdzi Marcin Chłodnicki.

Agencja w komunikacie zaznacza, że od 16 marca żaden z beneficjentów nie miał bezpośredniego kontaktu z zakażonym koronawirusem pracownikiem z Kielc. Marcin Chłodnicki zwraca jednak uwagę na inną kwestię.

- Sprawa wygląda tak, że wirusa wykryto u jednego pracownika. W budynku pracuje ok. 100 osób, a chora osoba nim zorientowała się, że może mieć wirusa miała kontakt z niektórymi pracownikami z całego województwa, których jest ok. 500. Teraz widzicie skalę niebezpieczeństwa, za które odpowiedzialność ponosi kierownictwo tej instytucji - napisał w komentarzu na Facebooku radny.

 

Zlekceważone zagrożenie?

Marcin Chłodnicki w rozmowie z naszym portalem podkreśla, że dyrekcja bagatelizowała zagrożenie, dochodziło wręcz do wyśmiewania osób, które chciały dezynfekować otoczenie w obawie przed wirusem. Dodatkowo radny kieleckiej Lewicy uważa, że błędem było zwolnienie dwóch doświadczonych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa.

- Dyrektor miał dość lekceważące podejście, śmiał się, że płyn dezynfekcyjny śmierdzi wódką w pracy. Tego typu żarty, choć pracownicy sami siebie pytali: "gdzie my jesteśmy", gdy to słyszeli - mówi w rozmowie z Eska Info Kielce Marcin Chłodnicki. 

Radny Marcin Chłodnicki dotarł również do informacji o drugiej osobie pracującej w świętokrzyskim oddziale ARiMR, która właśnie jest w trakcie diagnostyki pod kątem obecności koronawirusa w organizmie. Pracownicy oficjalnie nie komentują sprawy, dyrekcja jest nieuchwytna.

Express Biedrzyckiej gość Janusz Korwin-Mikke: Kaczyński powinien być królem Polski.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.