Ogromna tragedia!

Koszmarny wypadek na DK9. Mercedes zderzył się z fiatem punto. Nie żyje pięć osób, wśród ofiar nastolatkowie

2023-05-28 8:48

Pięć osób zginęło w wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 9. Są również ranni. W niedzielę, 28 maja, w godzinach porannych zderzyły się dwa samochody osobowe. Droga jest zablokowana. Wśród ofiar są nastolatkowie

Fiat punto, w którym podróżowało sześć osób i mercedes zderzyły się przed godz. 5:00 w miejscowości Boksycka (woj. świętokrzyskie). Niestety, jak donosi Polska Agencja Prasowa, wypadek okazał się tragiczny w skutkach.

- Doszło do zderzenia fiata Punto i mercedesa, okoliczności wypadku wyjaśnia policja – informuje świętokrzyska straż pożarna.

Wskutek wypadku śmierć poniosło pięć osób, a dwie zostały ranne.

- Wskutek wypadku 38-latek z mercedesa i 16-latek z fiata zostali zabrani do szpitala - tłumaczy podkom. Ewelina Wrzesień rzeczniczka ostrowieckiej policji. - Natomiast trzej mężczyźni w wieku 19, 43, 72 lat oraz dwie kobiety w wieku 18 i 38 lat poniosły śmierć na miejscu

Z ustaleń policji wynika, że 38-letni mężczyzna, który kierował osobowym mercedesem, prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zdarzył się czołowo z fiatem, którego prowadził 72-latek. Fiatem podróżowało jeszcze pięć osób w wieku od 16 do 43 roku życia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że fiatem podróżowała rodzina wracająca z wesela.

Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Na miejscu pracuje straż pożarna, policja i zespoły ratownictwa medycznego. Kierowcy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami na odcinku Ostrowiec Świętokrzyski - Rudnik. Policja zorganizowała objazd drogami lokalnymi do Ostrowca przez Kunów, Janik i Wymysłów. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 10:00.

Sonda
Czy umiesz udzielać pierwszej pomocy?
Pokaz pierwszej pomocy