Łukowa. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym! Ściana budynku runęła [ZDJĘCIA]

2020-11-26 10:09 Rafał Strzelec
Łukowa. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym! Trwa dramatyczna akcja
Autor: Świętokrzyskie Ratownictwo Łukowa. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym! Trwa dramatyczna akcja

Wybuch butli z gazem w miejscowości Łukowa koło Kielce. Około godz. 8.00 rano doszło do eksplozji w domu jednorodzinnym. W wyniku zdarzenia poszkodowane są co najmniej dwie osoby. Strażacy przeszukują budynek aby upewnić się, czy były inne osoby poszkodowane w wyniku tego zdarzenia.

Łukowa. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym. Są ranni

Do zdarzenia doszło 26 listopada po godz. 8.00 w miejscowości Łukowa w woj. świętokrzyskim nieopodal Kielce. W jednym z domów jednorodzinnych miała miejsce eksplozja butli z gazem. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 8.15 zgłoszenie. W budynku znajdowały się najprawdopodobniej trzy osoby, dwóch dorosłych synów i ojciec. Najstarszy z mężczyzn znajdował się najprawdopodobniej w innej części budynku, dlatego nie był w wyniku wybuchu poszkodowanych. Jego dwóch synów trafiło do szpitala. Jeden z nich ma poparzenia II stopnia - mówi nam mł. bryg. Marcin Nyga ze świętokrzyskiej komendy PSP.

Na miejscu cały czas trwa jednak przeszukiwanie domu. Strażacy chcą się upewnić, że nie było w budynku żadnej innej osoby. Przyczyną najprawdopodobniej był wybuch butli, z której ulatniał się gaz. Szczegóły zdarzenia zbada policja.

Przychodzą robić pranie, kradną na potęgę