Mały Szymuś poleciał do Genewy. W środę skomplikowana operacja serduszka!

2021-02-16 10:43 tom
Mały Szymuś poleciał do Genewy. W środę skomplikowana operacja serduszka!
Autor: Szymusiowe Serduszko/Facebook Mały Szymuś poleciał do Genewy. W środę skomplikowana operacja serduszka!

Mający niewiele ponad dwa lata Szymon Sternik z Ćmielowa już jest w Genewie, gdzie lada dzień przejdzie skomplikowaną operację serduszka. U chłopczyka zdiagnozowano mnogie VSD niekorzystnie zlokalizowane, co w praktyce oznacza, że jego serce jest podziurawione jak sito. Lekarze ze Szwajcarii na szczęście wiedzą, jak wszystko raz na zawsze "załatać".

Historię Szymusia z Ćmielowa opisywaliśmy w grudniu ubiegłego roku. O tym, że Szymek ma poważną wadę serca jego mama dowiedziała się, jak maluszek jeszcze był w brzuchu. Jedno z badań prenatalnych wskazało, że z jego sercem jest coś nie w porządku. Zwężenia cieśni aorty i mnogie VSD - brzmiała diagnoza. Pierwszą operację na otwartym sercu chłopczyk przeszedł mając kilka tygodni. Potem nastąpiła żmudna rehabilitacja, a rodzice liczyli, że kolejna interwencja chirurga zlikwiduje wadę na dobre. Niestety, słowa lekarza zabrzmiały jak cios.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szczeniaczek wpadł do głębokiej rury! Trzeba było ZNISZCZYĆ ścianę!

- Po wnikliwych badaniach lekarze w Polsce stwierdzili, że ubytki w sercu Szymka są tak liczne i w tak trudno dostępnych miejscach, że nie mogą nam zaproponować pomocy. Mówią, że serce naszego dziecka podziurawione jest jak ser szwajcarski. Sytuacja jest dramatyczna - napisali na stronie fundacji Się Pomaga rodzice Szymka.

Szwajcaria pojawia się tu nieprzypadkowo, bowiem lekarze z Genewy podjęli się skomplikowanej operacji na sercu chłopczyka. Problemem były "tylko" pieniądze. Na szczęście potrzebną kwotę udało się zebrać ekspresowo! W ciągu niespełna miesiąca na konto Szymka trafiło ponad 900 tysięcy złotych. W poniedziałek, 15 lutego, Szymuś wyruszył w podróż do ojczyzny Rogera Federera. Operacja już w środę!

CZYTAJ TEŻ: Lekarze z SOR na Czarnowie masowo odeszli z pracy! Czy poszło o PIENIĄDZE?

Bliźniaczki walczą o życie