Masło

i

Autor: Bartlomiej Magierowski/East News Masło

Emeryci kradną masło

Masło jak złoto. Emeryci zaczynają kraść!

2022-09-28 11:25

Dystans pomiędzy złotówką a światowymi walutami wciąż się zwiększa, nasze pieniądze tracą wartość, a najbardziej jaskrawe tego przykłady można zauważyć między innymi w... Kielcach. Masło towarem luksusowym, z kieleckich półek znika z pominięciem etapu kas. Emeryci zaczęli kraść masło, więc to zniknęło z ogólnodostępnych półek. Teraz jest pod specjalnym nadzorem.

Ponad 16 procent i rośnie. Inflacja w Polsce czyści kieszenie z coraz mniej wartych pieniędzy. Wśród giełdowych wyznaczników dla większości Polaków istotne jest jedno: wartość przeciętnego koszyka zakupowego. W nim trudno nie dostrzec najbardziej powszechnego masła, za którego kostkę zapłacimy dziś około 7-8 zł. Takie ceny doprowadziły w Kielcach do absurdu. Ze sklepowych półek znikają kostki tłuszczu, teraz są pod specjalnym nadzorem bo emeryci zaczęli kraść.

Zobacz też: Bandyci wepchnęli jej do ust knebel. Staruszka zamordowana we własnym domu

W Kielcach kradną masło

Masło znalazło się pod specjalnym nadzorem. Na razie w Kielcach. Świętokrzyski problem kradzieżowy opisuje Polsat News, już z kilku miejskich sklepów masło zniknęło z ogólnodostępnych półek. Teraz jest na stoiskach z mięsem czy słodyczami, tych których pilnują konkretni pracownicy. Bo klienci zaczęli je kraść.

Masło zaczęło nam znikać na przełomie marca i kwietnia. Postanowiliśmy je przenieść z lodówki ogólnodostępnej nabiałowej do lodówki obok kasy, gdzie masło podaje ekspedient - mówi cytowany przez portal właściciel jednego ze sklepów, Szymon Siwonia. Oszacował też skalę, z zamawianych co dwa dni 30 kostek 20 znikało w kieszeniach... emerytów.

Bo, jak się okazało po przeanalizowaniu monitoringu, to właśnie głównie emeryci stoją za tym tłuszczowym oszustwem: "[...] kradły osoby w różnym wieku, ale przed wszystkim byli to emeryci" - wyznał.

Sonda
Czy uważasz, że przez programy takie jak 500 plus czy trzynastki dla emerytów w Polsce rosną ceny?
Express Biedrzyckiej - Włodzimierz CIMOSZEWICZ: Kaczyński jest zakładnikiem Ziobry
Nasi Partnerzy polecają