Tragedia w gminie Samborzec!

Mężczyzna zginął w pożarze domu letniskowego pod Sandomierzem!

2023-03-02 9:38

Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w środę 1 marca w Śmiechowicach w gminie Samborzec (powiat sandomierski). W ogniu zginęła jedna osoba!

Zdarzenie miało miejsce po godzinie 17. Do pożaru domku letniskowego przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Sandomierzu a także strażacy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Gorzyczanach, Samborcu i Śmiechowicach, przybyli także policjanci z Koprzywnicy.

- Po dojeździe straży pożarnej na miejsce zdarzenia ustalono, że ogniem objęty jest cały budynek. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego i podaniu prądów wody w natarciu na palące się pomieszczenia. Jednocześnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego przeszukali pomieszczenia. Niestety w trakcie działań w jednym z pokoi odnaleziono nieprzytomną osobę, której życia nie udało się uratować - relacjonował aspirant Jacek Smyk z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Sandomierzu.

- Ofiara to 76-letni mężczyzna, który mieszkał w tym domku. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora, trwa wyjaśnianie przyczyn pożaru - informował młodszy aspirant Michał Ordon, pełniący obowiązki oficera prasowego sandomierskiej policji.

Świętokrzyskie. Strażak Artur Płatek ze Skarżyska uratował kobietę w czasie pożaru
Źródło: Mężczyzna zginął w pożarze domu letniskowego pod Sandomierzem!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany