Mistrzostwa świata w piłce ręcznej czas zacząć! W składzie Polski pięciu graczy VIVE!

2021-01-13 14:43 tom
moryto
Autor: Mateusz Kaleta/www.CKsport.pl

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej wylecieli już do Egiptu, gdzie odbywają się tegoroczne mistrzostwa świata. Początek turnieju już w środę, 13 stycznia, a pierwszy mecz Polaków przeciw Tunezji w piątek. W składzie reprezentacji naszego kraju znalazło się pięciu zawodników Łomża VIVE Kielce, z Arkadiuszem Morytą na czele, który zapewnił, że "drużyna uwierzyła w siebie".

Rywalami Polaków w nadchodzącym turnieju będą Tunezyjczycy, Hiszpanie i Brazylijczycy. Zdecydowanie najmocniejszym przeciwnikiem "na papierze" jest kadra Hiszpanii, w której prym wiodą Alex Dujshebaev, Angel Fernandez oraz Dani Dujshebaev z drużyny Mistrza Polski. Łącznie w kadrach różnych zespołów narodowych znalazło się aż 15 kielczan! To Uładzisłau Kulesz i Arciom Karalok z Białorusi, Branko Vujović z Czarnogóry, Andreas Wolff z Niemiec, Nicolas Tournat z Francji, reprezentant Islandii Sigvaldi Gudjonsson, a w szerokiej kadrze Chorwacji znalazł się walczący z kontuzją Igor Karačić. Największe grono zawodników Vive uzupełni jednak drużynę narodową Polski. W składzie znaleźli się: Mateusz Kornecki, Szymon Sićko, Michał Olejniczak, Tomasz Gębala oraz Arkadiusz Moryto. Ten ostatni nie ukrywa bojowych nastrojów przed turniejem.

ZOBACZ: Kowalski czy Nowak? Te nazwiska są najpopularniejsze w Świętokrzyskiem!

- Nasza drużyna uwierzyła w siebie, wierzymy, że w każdym meczu możemy się dobrze zaprezentować - powiedział skuteczny pod bramką rywali skrzydłowy. - Nie ma co ukrywać, że przez ostatnie dwa lata nie udało nam się wygrać zbyt wielu meczów, a w ciągu dwóch tygodni wygraliśmy cztery. Możemy wygrać z każdym - zapewnił Arkadiusz Moryto w wywiadzie na antenie TVP Sport.

Turniej w Egipcie potrwa od 13 do 31 stycznia. Decyzją organizatorów na trybunach zabraknie kibiców.

CZYTAJ TEŻ: Akcja otwieraMY! Które restauracje będą czynne w Kielcach? "Otworzymy BEZ WZGLĘDU NA WSZYSTKO"

Po 46 latach ze Stadionu Miejskiego "Stali" w Rzeszowie znikają jupitery.