Zbigniew Ziobro

i

Autor: Agencja Super Express Zbigniew Ziobro prowadził w klasyfikację najpopularniejszych polityków w Świętokrzyskiem.

Z regionu

Najpopularniejsi politycy w mediach. Kto znalazł się w TOP 3 w Świętokrzyskiem?

2023-09-08 12:45

PSMM Monitoring & More opublikował czwartą część badania „Kompas Polityczny”, w którym analizuje medialność parlamentarzystów. Wiemy, kto prowadzi w województwie świętokrzyskim.

W ramach badania przeprowadzono obszerną analizę publikacji, w tym ponad 1100 tytułów prasowych, pięć milionów polskojęzycznych portali internetowych oraz prawie 200 stacji radiowych i telewizyjnych. Raport jest również wzbogacony o suplement, który zawiera ranking aktywności parlamentarzystów na ich własnych profilach w mediach społecznościowych, takich jak Facebook, Twitter i TikTok.

W województwie świętokrzyskim analizie poddano 16 nazwisk posłów i posłanek, którzy łącznie wygenerowali 100 348 publikacji. To parlamentarzyści i politycy, którzy w poprzednich wyborach w 2019 roku kandydowali z list w Świętokrzyskiem. 

Klasyfikacja - TOP 3 polityków najpopularniejszych w mediach w Świętokrzyskiem

  1. Zbigniew Ziobro. Obecny minister sprawiedliwości cieszył się największym zainteresowaniem mediów. Jego działalność aktywnie relacjonowały zarówno media regionalne, jak i ogólnopolskie. Największe zainteresowanie mediów wzbudziło dwukrotne wnioskowanie opozycji o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości w odstępie półrocznym.
  2. Krzysztof Bosak. Jeden z liderów Konfederacji uplasował się na podium pomimo faktu, że nie piastuje żadnych funkcji w rządzie.
  3. Anna Krupka. Wiceminister sportu. Najczęściej pojawiała się w mediach lokalnych. Pojawiała się ona podczas ważnych wydarzeń w regionie – również tych spoza świata sportu.

Zobacz liderów klasyfikacji w Świętokrzyskiem w galerii zdjęć poniżej.

Zarówno Krzysztof Bosak, jak i Zbigniew Ziobro plasują się wysoko również pod względem aktywności w mediach społecznościowych. To właśnie oni cieszyli się największą liczbą obserwujących oraz komentarzy spośród wszystkich polityków z regionu. Pod względem liczby followersów trzecie miejsce zajął Bartłomiej Sienkiewicz, z kolei pod względem liczby komentarzy – Mariusz Gosek.

Wieczorny Express - Karpacz - Buda