Nocny pościg i zderzenie z radiowozem! Za kierownicą 16-LATEK po amfetaminie!

2021-02-22 10:41 tom
Nocny pościg i zderzenie z radiowozem! Za kierownicą 16-LATEK po amfetaminie!
Autor: Świętokrzyska Policja Nocny pościg i zderzenie z radiowozem! Za kierownicą 16-LATEK po amfetaminie!

16-letni młodzieniec minionej nocy z wielką pompą otworzył swoją kryminalną kartotekę. Lista przewinień jest bardzo długa - w ciągu kilkudziesięciu minut chłopak zaliczył bowiem czyny takie jak: kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków, brak uprawnień, niezatrzymanie się do kontroli i zmuszenie policjantów do pościgu oraz kolizja z oznakowanym radiowozem. Zdarzenie miało miejsce w nocy z niedzieli na poniedziałek na drogach w gminie Bodzentyn.

Nocny pościg rozpoczął się na terenie miejscowości Psary – Kąty, krótko przed północą, w nocy z niedzieli na poniedziałek. Jadący volkswagenem kierowca gnał przez wieś ze zdumiewająco wysoką prędkością. Policjanci postanowili go zatrzymać, ale pirat drogowy w ogóle nie przejmował się poleceniami funkcjonariuszy, ignorując sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci zmuszeni byli rozpocząć pościg.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: W Ostrowcu jak w filmie akcji! Pościg policji za parą rabusiów! Strzały na ulicy!

- Gdy radiowóz zrównał się z volkswagenem, uciekający mężczyzna nagle postanowił skręcić w polną drogę, doprowadzając do kolizji. To był koniec pościgu i po chwili młody człowiek już był w rękach mundurowych - relacjonuje Karol Macek z kieleckiej policji.

Wtedy okazało się, że za kierownicą siedział zaledwie 16-letni chłopak. Młodzieniec, choćby z racji wieku, nie posiadał uprawnień do kierowania autem, a dodatkowo z każdą kolejną chwilą jego położenie stawało się coraz gorsze.

- Tester wykazał, że znajduje się pod wpływem amfetaminy. W trakcie przeszukania volkswagena kryminalni ujawnili 2 gramy suszu marihuany oraz 5 gramów amfetaminy. Lista zarzutów nienotowanego dotychczas 16- latka jest już długa - podkreśla Karol Macek.

Postępowanie młodzieńca oceni sąd rodzinny.

CZYTAJ TEŻ: 2-miesięczny chłopczyk przestał ODDYCHAĆ! Matka wbiegła na komendę. Policjant ruszył na pomoc niemowlęciu [WIDEO]

Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie