Opłaciła wczasy nad morzem! Okazało się, że kurort nie istnieje!

2021-07-22 17:20
Opłaciła wczasy nad morzem! Okazało się, że kurort nie istnieje!
Autor: Pixabay Opłaciła wczasy nad morzem! Okazało się, że kurort nie istnieje!

Pewna mieszkanka Bliżyna chciała odpocząć w nadmorskiej miejscowości, udało jej się znaleźć wyjątkowo tanią ofertę. Kiedy przelała pieniądze na wskazane konto, spotkało ją srogie rozczarowanie - jakikolwiek kontakt z osobą wystawiającą ofertę zanikł, a ogłoszenie zostało zdjęte z sieci. Kobieta padła ofiarą oszustwa. - Lato i piękna pogoda sprzyja wakacyjnemu wypoczynkowi. Warto jednak pamiętać, aby zweryfikować, czy upatrzone miejsce nad morzem, jeziorem i w górach istnieje naprawdę - apeluje Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy skarżyskiej policji.

43-latka z Bliżyna postanowiła wybrać się na spontaniczne wakacje. Udało jej się znaleźć ciekawą ofertę na portalu ogłoszeniowym. Kobieta postanowiła wynająć apartament w nadmorskim kurorcie, a jako zaliczkę za wypoczynek przelała na wskazane konto 450 złotych.

Bardzo szybko okazało się, że mieszkanka Bliżyna została oszukana. Ogłoszenie chwilę później znikło z sieci, a kontakt z rzekomym właścicielem lokalu urwał się. Jarosław Gwóźdź ze skarżyskiej policji przestrzega przed wykupem niezweryfikowanych wczasów. Jak się ochronić?

- Planując wypoczynek warto zawsze zweryfikować w różnych internetowych źródłach, czy oferowane miejsce istnieje naprawdę. Najlepiej na popularnych i sprawdzonych stronach. Warto odnaleźć i przeczytać opinie na temat oferowanego obiektu. Wszystko po to, aby uchronić ciężko zarobione pieniądze i odpoczywać bez żadnych smutków i zmartwień. Czas biegnie szybko, a kolejny urlop dopiero za rok - wyjaśnia oficer prasowy skarżyskiej policji.

Rolnicy. Podlasie. Zwierzęta w gospodarstwie Gienka i Andrzeja z Plutycz