Pijackie rajdy w Kielcach. Bez prawa jazdy, za to na „PODWÓJNYM GAZIE”!

2019-12-03 10:53 ToM
Pijackie rajdy w Kielcach. Bez prawa jazdy, za to na „PODWÓJNYM GAZIE”!
Autor: Świętokrzyska Policja Pijackie rajdy w Kielcach. Bez prawa jazdy, za to na „PODWÓJNYM GAZIE”!

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali do kontroli dwóch kierowców, którzy nigdy nie mieli prawa jazdy, a i tak postanowili wsiąść "za kółko", a co gorsza prowadzili samochody pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców poczuł prawdziwy zew przygody - rozpędził się w terenie zabudowanym do aż 111 km/h!

Policjanci z grupy SPEED zauważyli osobowe renault, które ok. godz. 21:00 w sobotę jechał w terenie zabudowanym znacznie szybciej, niż pozwalają na to przepisy. Po sprawdzeniu prędkości okazało się, że na liczniku kierowca osiągnął aż 111 km/h!

To jednak nie był koniec kłopotów kierowcy.

Po kontroli kierowcy wyszło na jaw, że kierujący pojazdem 27-latek nie miał prawa znaleźć się za kółkiem. W jego organizmie wykryto ponad promil alkoholu, a pijany fan wielkich prędkości nigdy nie wyrobił prawa jazdy!

27-latek nie był jedynym pijanym kierowcą, którego rajdy przez miasto zostały powstrzymane przez mundurowych. Kilkadziesiąt minut później w ręce policjantów z grupy SPEED wpadł 34-latek kierujący oplem, który w wydychanym powietrzu miał ponad 2 promile alkoholu. Podczas wykonanych czynności okazało się, że również ten mężczyzna nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Teraz fani jazdy "po kilku głębszych" będą musieli tłumaczyć się przed sądem ze swoich nieodpowiedzialnych pomysłów. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz kilkuletni zakaz kierowania pojazdami.